Drabik ponownie najlepszy na lodzie

Sławomir Drabik zwyciężył w VII edycji Gali Lodowej w Częstochowie. Na drugim stopniu podium stanął Piotr Świderski, a na trzecim – Mateusz Kowalczyk.

Zawody zostały rozpoczęte wyścigami gokartów na czas. Za kierownicą siedzieli główni sponsorzy Sławomira Drabika. Po tym „mini turnieju” zawodnicy wyszli do Prezentacji, po czym każdy z nich przejechał dwa próbne kółka.

W pierwszej gonitwie wygrał nieoczekiwanie Mateusz Kowalczyk, który udowadniał, że jazda na lodzie nie sprawia problemu. Za plecami jeźdźca KSM-u Krosno kreskę minęli kolejno: Piotr Świderski, Adam Skórnicki, a także Tomasz Bajerski. W drugim biegu najlepszy okazał się Sławomir Drabik. Ulubieniec Częstochowskiej publiczności wygrał z Adrianem Miedzińskim, Cezarym Romańczukiem oraz Tomaszem Jędrzejakiem. Ten bieg musiał zostać przerwany, ponieważ na taflę lodową upadł Miedziński a Romańczuk chcąc ominąć starszego kolegę uderzył w bandę. Na lód upadł także Jędrzejak. Nic się jednak nie stało startującym i bieg mógł się odbyć w pełnej obsadzie. W trzecim starcie wystąpił młody Marcin Bubel. Wychowanek stowarzyszenia CKM Włókniarz na ostatnim łuk „objechał” doświadczonego Mirosława Kowalika i zdobył jeden punkt. Pierwszy na mecie pojawił się Puszakowski, a drugi – Szczepaniak.

Wszyscy kibice byli ciekawi jednego biegu w którym zmierzyć mieli się Sławomir Drabik oraz jego syn Maks. Ten bieg odbył się po szóstym biegu. Górą okazał się 10-leni Maks.

Bardzo wiele działo się w wyścigu dziewiątym. Najpierw Michał Szczepaniak popełnił błąd, na czym skorzystał Świderski. Chwilę później starszy z braci Szczepaniaków próbował odzyskać trzecią lokatę, ale upadł na tor. W wyścigu zwyciężył Mariusz Puszakowski, drugi był Cezary Romańczuk.

Po rundzie zasadniczej wiadomo było, że w biegu czternastym znajdą się Sławomir Drabik i Adrian Miedziński. O tym, kto uzupełni stawkę finalistów zadecydował wyścigbarażowy. W nim bez większych problemów tryumfował Piotr Świderski. Znakomitą walkę o drugie miejsce stoczyli Mateusz Kowalczyk i Adam Skórnicki. Ostatecznie lepszy okazał się ten pierwszy. Czwarty metę minął Mariusz Puszakowski

Najwięcej emocji dzisiejszego wieczoru dostarczył bieg finałowy. Na starcie pozostał Drabik, jednak nie dał za wygraną swoim rywalom. Najpierw na dystansie wyprzedził Piotra Świderskiego, a następnie – Adriana Miedzińskiego, który chwilę później nie mógł utrzymać motocykla i upadł na taflę lodową. Błąd „Miedziaka” wykorzystał Kowalczyk i tym samym do mety przyjechał na trzeciej lokacie.

Reasumując, po raz kolejny Gala Lodowa przysporzyła wielu emocji zgromadzonym kibicom, których było co nie miara na częstochowskim lodowisku. Najważniejsza była jednak dobra zabawa, co podkreślali wszyscy żużlowcy, startujący w zawodach.

Klasyfikacja:
1. Sławomir Drabik 12 (3,3,3,3) + I miejsce w finale
2. Piotr Świderski 8 (2,3,1,2) + II miejsce w finale
3. Mateusz Kowalczyk 7 (3,2,1,1) + III miejsce w finale
4. Adrian Miedziński 10 (2,3,2,3) + IV miejsce w finale
5. Adam Skórnicki 9 (1,2,3,3) + III miejsce w barażu
6. Mariusz Puszakowski 6 (3,0,3,0) + IV miejsce w barażu
7. Michał Szczepaniak 5 (2,1,0,2)
8. Cezary Romańczuk 5 (1,1,2,1)
9. Tomasz Jędrzejak 4 (0,2,2,0)
10. Mirosław Kowalik 3 (0,1,0,2)
11. Marcin Bubel 2 (1,0,0,1)
12. Tomasz Bajerski 0 (d,0,1,0)

Bieg po biegu:
1. Kowalczyk, Świderski, Skórnicki, Bajerski (d)
2. Drabik, Miedziński, C. Romańczuk, Jędrzejak
3. Puszakowski, Szczepaniak, Bubel, Kowalik
4. Drabik, Skórnicki, Szczepaniak, Bubel
5. Miedziński, Jędrzejak, Kowalik, Bajerski
6. Świderski, Kowalczyk, Romańczuk, Puszakowski
7. Skórnicki, Miedziński, Bajerski, Bubel
8. Drabik, Jędrzejak, Kowalczyk, Kowalik
9. Puszakowski, Romańczuk, Świderski, Szczepaniak
10. Skórnicki, Świderski, Bubel, Jędrzejak
11. Miedziński, Kowalik, Kowalczyk, Puszakowski
12. Drabik, Szczepaniak, Romańczuk, Bajerski

Bieg barażowy:
13. Świderski, Kowalczyk, Skórnicki, Puszakowski

Finał:
14. Drabik, Świderski, Kowalczyk, Miedziński

Współpraca: Kamil Rogula

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *