Co słychać u naszych rywali? Cz.1.

Rywale podobnie jak i Raków nie próżnują tej zimy i także w ich klubach dzieją się bardzo interesujące rzeczy. Za pośrednictwem naszej redakcji sportowej co tydzień aż do samego rozpoczęcia 20 kolejki spotkań o mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej będziemy wszystkim kibicom przybliżać sytuację jaka panuje w obozach naszych rywali.

Naszą wędrówkę rozpoczynamy od wieści z GKS-u Tychy . Tyszanie mają nowego trenera. Pierwszym szkoleniowcem został Mirosław Smyła , który ostatnio prowadził zespół Orła Babienicy . Podopieczni Mirosława Smyły w rozegranym dzisiaj meczu sparingowym bezbramkowo zremisowali z występującą na boiskach Ekstraklasy Polonią Bytom. Mimo różnicy dwóch klas rozgrywkowych GKS był równorzędnym rywalem dla Polonii.

Chemik Police : W klubie trwa głęboki kryzys. Główny sponsor Zakłady Chemiczne Police drastycznie obniżyły finansowanie sportu, czyli też futbolistów. Nowy zarząd zapewnia, że mimo kłopotów nie ma pomysłu wycofania się z rozgrywek, a niedawno pojawiła się nadzieja. Na efekty rozmów trzeba będzie jednak poczekać. Zespół od wtorku przebywa na zgrupowaniu w… Policach. Chemik wiosną – jeśli utrzyma większość zawodników z rundy jesiennej – będzie walczył o utrzymanie. Szanse są, ale obecna sytuacja nie ułatwia zadania. Jeśli najlepsi gracze odejdą – zastąpią ich młodsi i mniej doświadczeni. Wtedy utrzymanie byłoby cudem.

Zawisza Bydgoszcz : Włodarze klubu postanowili umieścić na liście transferowej następujących zawodników: Mateusz Chachuła, Adam Wiśniewski, Roger Babiarz, Piotr Żurek, Łukasz Wenerski.

Polonia Słubice : Zajmująca przedostatnią pozycję w ligowej tabeli, Polonia Słubice nie zwalnia tempa na rynku transferowym. W tym tygodniu roczny kontrakt z klubem podpisał Piotr Gajowy , który ostatnio występował w Polarze Wrocław. Zawodnik ten jest nominalnym obrońcą.

Kotwica Kołobrzeg : Ekipę wicelidera II ligi opuściło już pięciu zawodników, w tym trzech Ukraińców – Wołodymyr Stareckyj, Jewhen Kowalczuk i Ołeksandr Żdanow. Do Kołobrzegu przyjedzie ukraiński 30-letni defensywny pomocnik, mający za sobą występy w lidze rosyjskiej i Pucharze UEFA. Trener Tomasz Arteniuk planuje ściągnięcie aż siedmiu nowych piłkarzy i tajemniczo zapowiada hitowe transfery młodzieżowców. W Kotwicy ma grać m.in. utalentowany ofensywny pomocnik z Ekstraklasy.

Zagłębie Sosnowiec : Miroslava Čopjaka na stanowisku pierwszego trenera Zagłębia zastąpił 47-letni Janusz Kudyba. Janusz Kudyba urodził się 12 lipca 1961 roku. W swojej karierze piłkarskiej występował w takich klubach jak Motor Lublin, Zagłębie Lubin, SFK Lyn Oslo i Śląsk Wrocław. Ostatnio był trenerem drużyny Gawin Królewska Wola.

Elana Toruń : Zarząd wraz z trenerem Elany ujawnili listę trnasferową z klubu. Znaleźli się na niej: Rafał Becker, Karol Bilski, Bartosz Dreszler, Łukasz Grube, Maciej Manelski, Daniel Paprocki, Łukasz Waligóra, Robert Warczachowski i Mariusz Woroniecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *