Mechanicy z Częstochowy polegli w 1/4 finału

Wczoraj odbył się II Ogólnopolski Turniej Piłki Halowej Mechaników Żużlowych. Zwyciężyli w nim mechanicy z Torunia. Wielką klęską okazał się występ żużlowców, którzy uplasowali się na ostatniej pozycji.

Zawody zaczęły się od rozgrzewki wszystkich drużyn. Pierwszy mecz pomiędzy Sponsorami i Mechanikami z Częstochowy rozpoczął zmagania. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Sponsorów. Drugi mecz było to spotkanie Żużlowcy kontra Mechanicy z Ostrowa. Spotkanie był pod dyktando mechaników, ponieważ wygrali 1-8. W rundzie zasadniczej wszystkie pojedynki były wyrównane oprócz meczów żużlowców, którzy dostawiali przysłowiowe „baty” .

4.Zawodnicy 0 3-18

Po 10 minutach przerwy „piłkarze” rozegrali mecze ćwierćfinałowe w, których górą byli drużyny z Bydgoszczy, Torunia , Zielonej Góry oraz Ostrowa.

Ćwierćfinały:

Bydgoszcz – Zawodnicy 4-1
Sponsorzy – Toruń 0-1
Częstochowa – Zielona Góra 0-3
Leszno – Ostrów 0-6

Mecze półfinałowe, mecz o trzecie i finał zostały rozegrane w systemie dwa razy po dziesięć minut. Awans do finału wywalczyli mechanicy z Torunia i Bydgoszczy.

Półfinały:

Bydgoszcz – Zielona Góra 2-1
Toruń – Ostrów 2-1

Finał był bardzo emocjonujący. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Lecz w drugiej części spotkania efektowną bramkę strzelił Wojciech Zieliński. Mecz o trzecie miejsce był bardzo interesujący. Po regulaminowym czasie gry obie ekipy miały na swoim koncie po jednej strzelonej bramce. Spotkanie musiało więc zakończyć się karnymi. W nich lepsi okazali się lepsi mechanicy z Zielonej Góry – wygrali 3:2. Zostali oni wzmocnieni Piotrem Protasiewiczem, który poprowadził zespół do zwycięstwa.

Królem strzelców II Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Halowej Mechaników Żużlowych z jedenastoma trafieniami do siatki okazał się obecny mechanik Morten’a Risager’a Janusz Borzyszkowski.