Mlyakow zagra z Turkami?

W meczu z Iraklisem Saloniki w składzie Domexu Tytana AZS Częstochowa zabrakło Smilena Mlyakowa z powodu urazu kolana. Jak jednak podaje Gazeta Wyborcza, bułgarski atakujący ma zagrać już w najbliższym spotkaniu Ligi Mistrzów z Fenerbahce Stambuł.

Mlyakow skutki kontuzji odczuwał już podczas meczu PlusLigi z Treflem Gdańsk. Pojechał do Grecji, ale na parkiecie zastąpił go Bartosz Janeczek.

– Smilen miał opuchnięte kolano i wysięk, nie mógł skakać i zginać nogi interweniując w obronie. Nie mówiliśmy o tym wcześniej, bo wolimy mieć spokój, a poza tym nie chcemy z siebie robić męczenników. Mamy szeroką kadrę, w której są zmiennicy na każdą pozycję. Smilen miał problem, więc z Iraklisem zagrał Bartosz Janeczek. – mówi trener AZS-u Radosław Panas.

Ze względu mecz Gwiazd Plus Ligi 13. kolejka najwyższej klasy rozgrywkowej została przeniesiona na inny termin. Dzięki temu „Akademicy” mogą lepiej przygotować się do meczu z Turkami, a Mlyakow – wyleczyć kontuzję.

„Kontuzja nie jest groźna. Trenował ostatnio lekko, bez skakania i to mu na pewno pomogło. Teraz dodatkowo dostał zastrzyki i do środy powinien być gotowy do gry.” – tłumaczy trener odnowy biologicznej – Zbigniew Sznober.

Podopieczni Radosława Panasa wczoraj odbyli trening. Dziś dostali wolne, gdyż mogą czuć się bardzo zmęczeni po podróży. Od niedzieli natomiast w komplecie ruszają przygotowania pełną parą.

źródło: inf. własna/gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *