Nieważne jak, byleby wygrać

Taki cel przyświecał OSiR-owi Kłobuck i UKS Żeromski, walczącym o zwycięstwo w ramach 7 kolejki rozgrywek Okręgowej Ligi Koszykówki. Obie drużyny wzięły sobie to zdanie chyba zbyt dosłownie do serca, bowiem stworzyły kiepskie widowisko, w którym lepsi okazali się ci, choć przez chwilę prezentujący solidny poziom adekwatny do tej klasy rozgrywkowej.

Przed meczem zespołowi gospodarzy nie brakowało kłopotów. W UKS zabrakło Sławomira Siorka, Rafała Nenarta, Pawła Sztondera, Artura Kamińskiego.

”Żeromski” rozpoczął ten mecz dobrze. Jak zwykle nie do zatrzymania w strefie podkoszowej w pierwszej kwarcie był Marcin Pałasz zdobywca aż 10 punktów. Pomimo, iż widać było w ich szeregach zdenerwowanie, a próby zaskoczenia rywali nowymi zagrywkami nie bardzo wychodziły, kontrolowali początek spotkania. Po 6 punktach z rzędu Marcina Pałasza wygrywali po dziewięciu minutach 16:14. Był to jednak ich jedyny niezły moment w tym meczu. Do końca tej kwarty nie zdobyli już ani jednego oczka, a wykorzystany jeden rzut osobisty Marcina Sawickiego sprawił, że goście zniwelowali przewagę do dwóch punktów.

Wcale nie lepszą skutecznością popisywali się gospodarze w drugiej odsłonie. Częstochowianie po celnym rzucie w piątej minucie gry Łukasza Wiaderka zacięli się na ponad dwie minuty. W tym czasie rywale byli w stanie jednak trafić tylko trzy razy i na tablicy widniał wynik 27:33. Obrona „Żeromskiego” popełniała tyle błędów, iż zawodnicy przyjezdni bez trudu powiększali swój dorobek punktowy. Dariusz Dędek(10 pkt) i Marcin Sawicki(10 pkt w tym 2×3) we dwójkę rozmontowali słabo spisującą się strefę gospodarzy, zdobywając po dziesięć oczek tylko w tej części spotkania. Mimo bardzo skutecznej gry Ł. Wiaderka(13 oczek w II kwarcie) nikt z pozostałych zawodników UKS nie był w stanie pomóc drużynie w nawiązaniu równorzędnej walki z aktualnym mistrzem OLK. Druga część meczu okazała się kluczowa dla całego spotkania, zawodnicy z Kłobucka wywalczyli na tyle wysoką przewagę, że nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa już do końcowego gwizdka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:32 dla gości.

Początek trzeciej kwarty to solidny poziom koszykówki w wykonaniu przyjezdnych, którego nie byli w stanie zaprezentować gospodarze. Przez sześć minut przetrzebieni chorobami zawodnicy UKS Żeromski byli tak gościnni, iż pozwolili gościom na zwiększenie przewagi, aż do stanu 38:55. Wówczas trener OSiR-u Rafał Kowalczyk desygnował do gry zmienników, którzy dość frywolnie poczynali sobie w obronie, a Częstochowianie powoli, mozolnie zmniejszali straty do czołowej drużyny ligi okręgowej. I tak w ciągu trzech minut zdobyli 9 punktów z rzędu. Trzecia partia zakończyła się wynikiem 49:59 dla przyjezdnych.

Ostatnia odsłona zaczęła się od wjazdu z faulem Rafała Kowalczyka, który bezlitośnie wykorzystał dwa rzuty wolne. Później nastąpiła poprawna, zespołowa gra w obronie gospodarzy, niestety niewykorzystana w ataku. Od czwartej do ósmej minuty żadna z drużyn nie była w stanie celnie trafić do kosza. Pomimo ogromnych starań zawodnicy UKS Żeromski nie dogonili drużyny z Kłobucka, przegrywając cały mecz 64 :71.

O tym meczu nie da się powiedzieć wiele dobrego, a oba zespoły tylko potwierdziły, że z każdym mogą przegrać i z każdym mogą wygrać. Ekipa Kłobucka jest teraz zdecydowanie bliżej osiągnięcia dobrego miejsca po I rundzie. Żeromski natomiast bardzo skomplikował swoją sytuację w tabeli, a od teraz już każde zwycięstwo będzie dla nich na wagę złota. Denerwuje fakt, że niektórzy zawodnicy UKS „Żeromski” deklarując ochotę do gry w sezonie 2008/2009 nie wywiązują się nawet połowicznie ze swych wcześniejszych zobowiązań.

UKS Żeromski – OSiR Kłobuck 64:71 (16:14; 16:29; 17:16; 15:12)