Żyto zaprasza na Galę Lodową w Opolu

Już jutro kolejne żużlowe emocje. To za sprawą V opolskiej Gali Lodowej, która odbędzie się w hali „Toropol”.

Jeden z organizatorów imprezy – Piotr Żyto – wyjaśnił dlaczego wspólnie z Andrzejem Hawrylukiem zaprosił m.in. Sławomira Drabika, Lewisa Bridgera i Sebastiana Ułamka – „Zapraszamy ich, bo wiedzą, o co chodzi w ściganiu się na lodzie, i gwarantują wysoki poziom. Byliśmy z Andrzejem na gali w Częstochowie i tam sporo ustaliliśmy. W naszej imprezie chodzi o dobrą zabawę, ale nie tylko. Zawsze chcemy pomóc jakiemuś potrzebującemu dziecku. Tym razem będzie to trzyletnia Ola Myśliwiec, która cierpi na mukowiscydozę. Konsekwencją tej choroby jest najczęściej przeszczep płuc, a taki zabieg kosztuje 600 tys. zł. Póki co chcemy pomóc w leczeniu Oli. Zawodnicy jeżdżą u nas za darmo, mamy też darmową obsługę. To, co uzbieramy, przekażemy rodzicom dziecka.” – mówi szkoleniowiec.

Opolskie zawody od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród częstochowian – „Zawsze spotykam na Toropolu znajome twarze. Przyjeżdżają kibice, dziennikarze, fotoreporterzy. Teraz też zapraszamy.” – kontynuuje.

Wiadomo już, że Żyto przedłuży umowę z częstochowskim Włókniarzem. Na razie nie jest jednak znana jego funkcja w CKM-ie – „Na gali będzie także prezes Marian Maślanka i będziemy rozmawiać na ten temat. Wiem, że powoli wszystko się zaczyna układać” – zakończył trener.

Początek turnieju wyznaczono na godzinę 18:00.

Lista startowa:
1. Adrian Miedziński
2. Adam Skórnicki
3. Adam Czechowicz
4. Mateusz Kowalczyk
5. Marcin Sekula
6. Lewis Bridger
7. Piotr Świderski
8. Mariusz Puszakowski
9. Tomasz Bajerski
10. Mirosław Kowalik
11. Sebastian Ułamek
12. Sławomir Drabik

źródło: gazeta.pl/inf. własna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *