Relacja LIVE ze sparingu: ŁKS Łódź – Raków Częstochowa

ŁKS Łódź: Waśków – Mordzakowski, Terlecki, Kascelan, Ninković, Rudziński, Ognjanović, Ostalczyk, Denić, Czerkas, Bartosiewicz

Raków Częstochowa: Pyskaty – Żebrowski, Jankowski, Kowalczyk, Mastalerz, Gliński, Orzechowski, Rogalski, T. Foszmańczyk, Bański, Korytkowski.
Trener: Leszek Ojrzyński.

Sędzia główny: Marcin Hankiewicz (OKS Łódź)

kliknij odśwież

Rozpoczęcie meczu g.12:00

1’ – początek spotkania.

4‘- groźna sytuacja pod bramką Pyskatego, strzał głową jednego z zawodników ŁKSu, piłka przechodzi obok słupka.

10’ – wyrównany pojedynek, akcje z obydwóch stron, jednak obrońcy są bardzo czujni.

13’ – zamieszanie w polu karnym ŁKSu, strzał Rogalskiego piłka przechodzi obok bramki.

15’ – pierwszy kwadrans spotkania, wyrównana gra toczy się głownie w środkowej strefie boiska, brak klarownych sytuacji strzeleckich.

20’ – żadna z drużyn nie jest wstanie przebić się w pole karne rywali, pomału zaczyna wkradać się nerwowość w poczynania zawodników

23’ – zamieszanie w polu karnym gospodarzy, do piłki dopada Korytkowski… jest 0:1 !!! Pomimo desperackiej próby wybicia piłki przez obrońców ŁKSu, futbolówka wtacza się do bramki.

26’ – przewaga ŁKSu, kilka niedokładnych zagrań „czerwono-niebieskich”

33’ – kolejna akcja Rakowa, w polu karnym łódzkiej drużyny najlepiej odnajduje się Bartosz Gliński i pięknym strzałem pokonuje bramkarza, 0:2 !!!

37’ – strzał Tomasza Foszmańczyka z 14 metra, broni Waśków.

43’ – Bartosiewicz próbuje zainicjować groźną sytuacje, na szczęście obrońcy Rakowa byli na posterunku.

45’ – koniec pierwszej odsłony meczu. Pojedynek nie stoi na najwyższym poziomie, wiele przypadkowości i niecelnych zagrań. Zmagania obserwuje prawie 300 osobowa grupa kibiców

Druga połowa

46’ – właśnie rozpoczęło się drugie 45 minut meczu. W Rakowie za Żebrowskiego wszedł Gerega, a za Mastalerza – Bielecki, za Pyskatego – Siwy. W ŁKS-ie zeszli Terlecki, Ostalczyk, Bartosiewicz, Denić w ich miejsce pojawili się: Marczak, Jarmuda, Świątek, Kujawa

53’ – w polu karnym pada faulowany przez Orzechowskiego – Kascelan, poszkodowany sam wykonuje „jedenastkę”, pokonując Cezarego Siwego i jest 1:2 !!!

55’- za Korytkowskiego wchodzi testowany Michał Wróblewski.

61’ – okres wyrównanej gry w środkowej części boiska.

63’ – Powrót na plac gry Piotra Mastalerza, który zmienił Piotra Bańskiego

75’ – wiele niecelnych podań z obu stron.

80’- Powrót Bańskiego za Mastalerza, z boiska schodzi Gliński w jego miejsce pojawia się Korytkowski.

86’ – w ekipie ŁKSu za Ninkovića wchodzi Łakomy, lekka przewaga gospodarzy

90’ – ostatnia minuta meczu, zamieszanie w polu karnym Rakowa, do piłki dopada Kujawa i jest remis 2:2!!!