Wysoki lot „Aniołów” nad „Lwami”

Z pewnością nie do końca tak większość kibiców Cognoru Włókniarza Częstochowa wyobrażało niedzielny mecz na Motoarenie w Toruniu. Podopieczni Grzegorz Dzikowskiego przegrali dość wysoko 37:53 z tamtejszym Unibaxem.

Spotkanie rozpoczęło się nie najgorzej dla częstochowian, bo od podziału punktów w biegu pierwszym. W gonitwie zwyciężył Tai Woffinden, z którym o pierwsze miejsce próbował walczyć Darcy Ward. Trzeci do mety dojechał Damian Celmer, a czwarty, pomimo dobrego startu, Kamil Cieślar. W wyścigu drugim przez pół dystansu na czele stawki znajdował się Nicki Pedersen. Chwilę później jednak Duńczyka wypchnął Ryan Sullivan, który pewnie zdobył 3 punkty. Mistrz świata natomiast metę minął za plecami „Kangura”. Trzeci był Adrian Miedziński, czwarty – Sławomir Drabik. W wyścigu trzecim przez moment układało się remisowo, bowiem pierwszy jechał Lee Richardson. Anglika jednak na dystansie wyprzedził Chris Holder, a tuż przed metą Lee zdefektował motocykl, jadąc na drugiej lokacie. Ostatecznie torunianie pokonali częstochowian 5:1. Reakcja przyjezdnych była natychmiastowa, bowiem w gonitwie czwartej para Greg Hancock-Tai Woffinden pokonała podwójnie 5:1 duet gospodarzy Wiesław Jaguś-Darcy Ward. Kolejne trzy biegi kończyły się rezultatami remisowymi. Niestety od biegu ósmego coś zaczęło się nie układać w szeregach naszych żużlowców. Przegrali bowiem cztery wyścigi z rzędu 1:5. I po jedenastu gonitwach na tablicy świetlnej ukazał się wynik 42:24. Ostatecznie zwycięstwo w spotkaniu zawodnicy pod wodzą Jana Ząbika zagwarantowali sobie po biegu dwunastym. W nim padł rezultat 3:3, a pierwszy na ostatniej kresce pojawił się Holder przed kolejno: Pedersenem, Woffindenem i Wardem.

Wśród miejscowych karty rozdawał Ryan Sullivan, który tylko raz zaliczył porażkę. Miało to miejsce w wyścigu trzynastym, w którym przyjechał za plecami Lee Richardsona. Australijczyka najbardziej wspierał Chris Holder, zdobywając 10 „oczek” i jeden bonus. Po raz drugi okazję do startów w CenterNet Mobile Speedway Ekstralidze miał Darcy Ward, który wywalczył 5 punktów i dwa bonusy. Przyzwoicie spisał się też Matej Kus, gromadząc 6 „oczek”.

W zespole Włókniarza jedynie Lee Richardson i Tai Woffinden spisali się na poziomie swoich możliwości. Pierwszy uzbierał 10 punktów w sześciu startach, zaś drugi 7 z trzema bonusami. Znacznie więcej spodziewano się po Nickim Pedersenie i Gregu Hancocku, którzy zdobyli razem 18 „oczek”. Jeśli jednak chodzi o Amerykanina, z pewnością jego dorobek punktowy byłby nieco większy, gdyby nie defekt motocykla w 14 wyścigu na drugiej pozycji.