Porażka przed inauguracją.

W swoim ostatnim spotkaniu towarzyskim przed startem nowego sezonu 2009/2010 w drugiej lidze, grupie zachodniej, Raków Częstochowa uległ Concordii Piotrków Trybunalski .

Było to ostatnie spotkanie częstochowian przed rozpoczęciem rozgrywek. Na boisku widać było bardzo duży brak zgrania oraz nieskuteczność.

Jedyna bramka padła w 34 minucie gry, gdy po fatalnej interwencji Laskowskiego , gola dla przyjezdnych strzelił Bałecki .

Raków wcale nie musiał tego meczu przegrać bowiem miał też swoje okazje do strzelenia goli ale brakowało skuteczności.

Swoje sytuacje zmarnowali: Zachara , oraz Gliński i Pietroń po strzałach których piłka trafiała w słupek.

Do inauguracji sezonu w drugiej lidze w grupie zachodniej pozostał cały tydzień, lecz w dzisiejszym meczu było widać w drużynie Rakowa bardzo duży brak zgrania a czas upływa…

18.07.2009, Częstochowa

Raków Częstochowa KS Concordia Piotrków Trybunalski 0:1, (0:1).

Gol dla Concordii: Bałecki 34′.

Widzów:100

Sędzia główny: Piotr Skoczylas ( Częstochowa).

Raków Częstochowa, I Połowa : Laskowski – Świder, Mizgajski, Jankowski, Kaciczak, Witczyk, M.Pietroń, Orzechowski, T.Foszmańczyk, Gliński, Zachara.

Raków Częstochowa, II połowa: Laskowski – Mastalerz, Świder (68′ Nogal), P.Kowalczyk, Mizgajski (75′ Kaciczak), Gajos, Jeremicz, Brondel, Sekulski, Świerk, Stefański.

Trener: Leszek Ojrzyński.

KS Concordia Piotrków Trybunalski: Komar- Krajewski, Rączka, Stolarski, Czubała, Raczyński, Jabłecki, Wolan, Bałecki, Łachowicz, Kukułka.

W drugiej połowie zagrali: Dębowski, Broniarek, Sikorski, Moliński, Spychała, Szymczyk, Głowacki.

Trener: Zbigniew Karbownik.

W drugim równolegle rozgegranym spotkaniu, w Kłobucku tamtejszy MLKS Znicz pokonał Raków Częstochowa 4:1. Jedynego gola dla częstochowian strzelił Adamczyk.