Raków rozbity przez beniaminka!

W przed chwilą zakończonym spotkaniu Rundy przedwstępnej Remes Pucharu Polski , Resovia Rzeszów pokonała Raków Częstochowa .

O wyniku w głównej mierze zadecydowały pierwsze trzydzieści minut pierwszej odsłony gry i trzy gole rzeszowian, których przewaga w dzisiejszym spotkaniu nie podlegała dyskusji a wynik ani przez chwilę nie był zagrożony.

Gospodarze od pierwszych minut z impetem ruszyli do przodu i już w pierwszej połowie mecz był rozstrzygnięty. Drużynę Rakowa dzisiaj stać było tylko na strzelenie jednej bramki. Zdobywcą gola honorowego okazał się Tomasz Foszmańczyk w 73 minucie.

Częstochowianie kończyli mecz w dziesięcioosobowym składzie, bowiem w 80 minucie czerwoną kartką został ukarany Piotr Mastalerz za brutalny faul na Jarosławie Piątkowskim .

Po odpadnięciu z rywalizacji w Remes Pucharze Polski, drużynie Rakowa pozostała już tylko i wyłącznie walka o punkty w drugiej lidze w grupie zachodniej.

W sobotę o godzinie 18:00 przy Limanowskiego 83, częstochowianie będą podejmowali TKP Elanę Toruń , ale patrząc na to co zaprezentowali w dzisiejszym spotkaniu, to o jakąkolwiek zdobycz punktową może być bardzo ciężko.

29.07.2009 , Rzeszów

CWKS Resovia Rzeszów – Raków Częstochowa 3:1, (3:0 ),
Gole dla Resovii: Kusiak 8′, Walaszczyk 18′ (k), Hajduk 28′. Bramka dla Rakowa: T.Foszmańczyk 73′.

Sędzia główny: Marek Karkut ( Warszawa).

Żółte kartki: Szkolnik i Piątkowski ( Resovia), Laskowski, Kowalczyk, Sekulski ( Raków). Czerwona kartka: Mastelerz ( Raków).

Widzów: 1800.

CWKS Resovia Rzeszów: Król – Kozubek (61’Bogacz), Baran, Szkolnik, Kusiak, Piątkowski, Fryc, Walaszczyk (65′ Łanuch), Turczyn, Hajduk, Kantor (72′ Głaz).

Rezerwowi: Pietryka – Korab, Madeja, Kamiński.

Trener: Mirosław Hajdo.

Raków Częstochowa: Laskowski – Mastalerz, Kaciczak, Mizgajski, Kowalczyk, M.Pietroń (86′ Świder), Jeremicz, T.Foszmańczyk, Gliński (74′ Świerk), Gajos, Sekulski (46′ Orzechowski).

Rezerwowi: Bruś- Brondel.