Skra wygrywa w test-meczu.

W zakończonym przed kilkoma minutami spotkaniu towarzyskim, beniaminek czwartej ligi, Skra Częstochowa rozgromiła na swoim stadionie grającego ligę niżej, Lotnika Kościelec, aż 5:2.

Zwycięstwo odniesione przez częstochowian ani przez moment nie podlegało dyskusji i gospodarze przez całe spotkania wyraźnie dominowali. Widać, że praca jaką wykonują na treningach procentuje.

Jednocześnie dzisiejszy pojedynek był ostatnim rozegranym na stadionie przy ulicy Loretańskiej. Od jutra na tym obiekcie rozpocznie się generalny remont tak by bez problemu uzyskać licencję od ŚlZPN na występy w czwartej lidze, a drużyna przeniesie się na boisko przy ulicy Kościelnej.

W ekipie częstochowskiej Skry został zatrudniony trener bramkarzy – Przemysław Dubiński. W zespole prowadzonym przez Tomasza Musiała wystąpiło kilku testowanych zawodników. Byli to głównie młodzi i utalentowani piłkarze z regionu częstochowskiego.

12.07.2009, Częstochowa
KS Skra Częstochowa – LKS Lotnik Kościelec 5:2 (3:0)
Rokosa 16′ i 22′, Woldan 28′, M. Oziębała 75′, Kaczmarzyk 81′ – Prusko 61′ i 70′.

Widzów: 100.

Sędziował: Sławomir Koniecki ( Częstochowa).

KS Skra Częstochowa (1.połowa): Woldan (30′ Franc), Pusty, Ryś, Nalepa, Lis, Korbel (30′ Skoczylas), Woldan, Musiał, Grzybowski (30′ Nabiałek), Rokosa, Hoffmann.

KS Skra Częstochowa (2. połowa): Franc (60 ’ Mrożek), Florczyk, Bik, Woldan, Juszczyk, Skoczylas (60 ’ Dynus), Berdys, caban (70 ’ Szymański), Nabiałek ( 60 ’ Kamiński), M. Oziębała (80 ’ Michalec).

Trener: Tomasz Musiał.

LKS Lotnik Kościelec: Hornik – Kazimierski, Banaś, Kielan, Jarczak, D.Kotas, M.Kotyla, Chobot, Siwacz, Kubik, Prusko.

W 2 połowie zagrali: Siwacz, Konieczny, Gawron, Kubica, Ostrowski.

Trener: Przemysław Chobot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *