Czy Crump powiększy przewagę?

Po dwutygodniowej przerwie powracają rozgrywki Speedway Grand Prix. W najbliższą sobotę odbędzie się siódma eliminacja Indywidualnych Mistrzostw Świata. Tym razem najlepsi żużlowcy światowego globu zawitają do Vojens, gdzie rozegrane zostanie, po raz pierwszy w historii, Grand Prix Nordyckie.

W imprezie nie zabraknie zawodników Włókniarza Częstochowa: Nickiego Pedersena i Grega Hancocka. Obaj nie spisali się najlepiej w ostatnim GP Skandynawii w Malilli. Dlatego w sobotnich zawodach muszą pojechać na maksa, jeśli nadal myślą o medalach IMŚ.

Ostatnio w wybornej formie jest zwycięzca z Malilli – Tomasz Gollob. Obecnie Polak znajduje się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej i ma coraz większe szanse na medal. Poza Gollobem wystąpią jeszcze trzej inni „biało-czerwoni”: Rune Holta, Grzegorz Walasek i Sebastian Ułamek.

Do faworytów zaliczani są także lider po siedmiu zawodach – Jason Crump – czy też rewelacja tegorocznego sezonu – Emil Sayfutdinov. Bez szans nie są również powracający do formy sprzed roku Hans Andersen i Kenneth Bjerre – finalista Grand Prix Łotwy i Skandynawii. Przysłowiowym „czarnym koniem” może być, startujący z dziką kartą, Niels Kristian Iversen. Duńczyk po raz trzeci w tym sezonie wystąpi w GP.

Początek zawodów o godzinie 19:00. Transmisja z turnieju „na żywo” w Canale +.

Lista startowa:
1. Niels Kristian Iversen (Dania)
2. Jason Crump (Australia)
3. Grzegorz Walasek (Polska)
4. Tomasz Gollob (Polska)
5. Andreas Jonsson (Szwecja)
6. Chris Harris (Wielka Brytania)
7. Greg Hancock (USA)
8. Nicki Pedersen (Dania)
9. Sebastian Ułamek (Polska)
10. Rune Holta (Polska)
11. Scott Nicholls (Wielka Brytania)
12. Emil Sajfutdinov (Rosja)
13. Fredrik Lindgren (Szwecja)
14. Kenneth Bjerre (Dania)
15. Hans Andersen (Dania)
16. Leigh Adams (Australia)

Rezerwa toru:
17. Kenneth Hansen (Dania)
18. Morten Risager (Dania)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *