Zdobyć twierdzę Żagań

Bez dwóch zawodników przyjdzie się jutro zmierzyć drużynie Rakowa Częstochowa w Żaganiu z tamtejszymi Czarnymi w meczu szóstej kolejki spotkań w drugiej lidze w grupie zachodniej.


Mowa tutaj o obrońcy Łukaszu Kaciczaku , który jest chory oraz o pomocniku Mateuszu Orzechowskim , który narzeka na ból mięśnia dwugłowego i Jego występ w jutrzejszym spotkaniu jest wykluczony.

Częstochowianie w sobotnie popołudnie spotkają się z zespołem, który im wybitnie „ nie leży”. W historii spotkań między obiema drużynami, które obyły się w Żaganiu, Czarni dwukrotnie ograli Raków: odpowiednio (6:1 ) oraz ( 2:0). Czy w jutrzejszym spotkaniu podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego zmienią bieg historii i po raz pierwszy z Żagania wrócą z tarczą?

Na pewno nie będzie o łatwe zadanie, gdyż zespół prowadzony przez byłego bramkarza, Zbigniewa Smółkę przynajmniej na razie w rundzie jesiennej spisuję się nader przyzwoicie.

Żaganianie na trzy rozegrane do tej pory spotkania na własnym boisku, wygrali dwa: ( z Zawiszą Bydgoszcz 1:0 i z Elaną Toruń 3:0) oraz jedno spotkanie zremisowali ( z Jarotą Jarocin 1:1).

Drużyna Czarnych Żagań jest jedną z dziewięciu drużyn w drugiej lidze w grupie zachodniej, która jeszcze nie zaznała goryczy porażki przed własną publicznością!

W tym elitarnym gronie znajdują się jeszcze: Ruch Radzionków, Górnik Polkowice, Zagłębie Sosnowiec, Bałtyk Gdynia, Zawisza Bydgoszcz, Jarota Jarocin, Elana Toruń i Tur Turek.

Czy częstochowianie w sobotę będą pierwszym zespołem, który z Żagania wywiezie komplet punktów? Wiele czynników może wskazywać na to, że tak właśnie może się stać. Po pierwsze częstochowianie mają obok Nielby Wągrowiec komplet zdobytych punktów na boiskach rywali a także nie stracili jeszcze nawet gola na obcym terenie, a to musi budzić respekt u rywali z Żagania!

Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego od czterech spotkań nie przegrali meczu a także nie stracili choćby jednego gola.

Czy jutro znakomita passa częstochowian zostanie podtrzymana? O tym przekonamy się mniej więcej ok. godziny 19:00, kiedy to spotkanie zostanie zakończone.

Mecz w ramach szóstej kolejki spotkań pomiędzy MKS Czarnymi Żagań i Rakowem Częstochowa zostanie rozegrane w sobotę, 29 września o godzinie 17:00 na stadionie w Żaganiu przy ulicy Waryńskiego 36. Stadion ten posiada 1.300 miejsc i wszystkie są siedzące. Brak jest natomiast oświetlenia płyty głównej boiska.

Relację live z tego spotkania przeprowadzi Częstochowski Portal Sportowy . Pierwszy meldunek ze stadionu w Żaganiu około godziny 16:30 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *