Daleka podróż po punkty.

Już jutro kolejne wyjzdowe spotkanie w rundzie jesiennej rozegra częstochowski Raków. W Słubicach sprawdzi formę tamtejszej Polonii.


Słubiczanie, którzy w poprzednim sezonie spadli z drugiej ligi, do nowego sezonu tych rozgrywek dostali się… „ kuchennymi drzwiami”. Jeszcze nie tak dawno uznani Oni byli za spadkowicza, by potem mogli skorzystać dzięki Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej z daru wolnych miejsc i tym samym otrzymać status drugoligowca a wszystko przez wycofanie się z drugoligowej elity: Odry Opole i Kotwicy Kołobrzeg .

Słubiczanie jak na razie w tym sezonie spisują się nadspodziewanie dobrze. W dwóch kolejkach zgromadzili na swym koncie cztery punkty, co oznacza że wygrali jedno spotkanie ( z Lechią Zielona Góra na wyjeździe 2:0) i jeden mecz zremisowali ( z Elaną Toruń także na boisku przeciwnika 1:1). Drużyna Polonii Słubice dysponuje mocną siłą rażenia, bowiem w ataku występują : Gwinejczyk Ousmane Sylla oraz Maciej Malinowski .

Mecz z Rakowem Częstochowa będzie dla drużyny prowadzonej przez Marka Czerniawskiego pierwszą potyczką przed własną publicznością i z pewnością będą chcieli Ją słubiczanie rozstrzygnąć na swoją korzyść co oznacza kłopoty dla zespołu Rakowa.

Częstochowianie cały czas są na etapie zgrywania się i jak widać wychodzi im to co raz lepiej, co pokazał mecz sprzed tygodnia, kiedy Raków pokonał u siebie skromnie bo tylko 1:0 toruńską Elanę ale przecież najważniejsze w lidze są punkty a nie finezja.

Częstochowianie do Słubic udali się dzień przed meczem i noc poprzedzającą spotkanie spędzą w jednym z hoteli. W drużynie Rakowa Częstochowa wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera Leszka Ojrzyńskiego i wszyscy wyrażają pełną gotowość do podjęcia walki o trzy punkty z obecnie szóstą siłą ligi. Raków jest w tej chwili dziesiąty, ale gdy wygra jutro ze słubiczanami to przeskoczy ich w tabeli.

Spotkanie w ramach drugiej kolejki spotkań pomiędzy MKS-em Polonią Słubice i Rakowem Częstochowa zostanie rozegrane w sobotę 8 sierpnia o godzinie 17:00 na Stadionie Olimpijskim w Słubicach. Stadion ten posiada 7.000 miejsc i wszystkie są siedzące. Brak jest natomiast oświetlenia płyty głównej stadionu.

Bezpośrednią relację tekstową z tego spotkania przeprowadzi Częstochowski Portal Sportowy . Początek naszego pierwszego połączenia ze stadionem Olimpijskim w Słubicach około godziny 16:30. Bardzo serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *