Siatkarki Politechniki rozpoczęły przygotowania

W czwartek, 6 sierpnia siatkarki Politechniki Częstochowskiej rozpoczęły przygotowania do nadchodzącego sezonu. Późnym popołudniem w dziewięcioosobowym składzie stawiły się w hali Politechnik.

Po krótkim przemówieniu Dyrektora Sportowego Janusza Majkusiaka dziewczyny rozpoczęły pierwszy trening po ponad miesięcznej przerwie. Zajęcia poprowadził drugi trener z zeszłego sezonu Jakub Kuziorowicz, który w tym roku sprawować będzie funkcję pierwszego trenera.

– Przygotowania do nadchodzącego sezonu rozpoczęliśmy od rekreacyjnej gry w piłkę nożną. Poważniejszy trening odbyliśmy w piątek rano na stadionie lekkoatletycznym oraz siłowni, gdzie dziewczyny pracowały nad szybkością i motoryką. Popołudniu spotkaliśmy się na hali, natomiast w sobotę rano część naszych zawodniczek walczyć będzie w Mistrzostwach Częstochowy w Siatkówce Plażowej. W niedzielę rano wyjeżdżamy na tygodniowe zgrupowanie do Wisły, a 19 sierpnia udajemy się – również na tydzień – do Dziwnówka, nad morze. Na obu obozach trenować będziemy zarówno w terenie jak i w hali, siłowni czy basenie. We wrześniu czeka nas szereg turniejów towarzyskich, między innymi Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet zorganizowany z okazji 60-lecia Politechniki Częstochowskiej na naszej hali, na który serdecznie zapraszamy wszystkich Kibiców. Zmagania w II lidze zaczynamy na przełomie września i października – tak plan przygotowań podsumował Szymon Szlendak, obecnie II trener, a także statystyk częstochowskich siatkarek, którego poprosiliśmy również o kilka słów na temat składu personalnego drużyny:

– Po poprzednim sezonie cztery dziewczyny opuściły nasz klub: kapitan Ula Jędrys-Szynkiel reprezentować będzie barwy pierwszoligowego PLKS Pszczyna, Anna Antos, która przeniosła się do Zielonej Góry, Marta Owusu zdecydowała się na grę w drużynie BKS Aluprof Bielsko Biała oraz Magda Bernacka, która zakończyła karierę. Do zespołu dołączyły dwie juniorki: Monika Woźnica oraz Patrycja Strączyńska. Obecnie nie trenuje z nami Ola Stachowicz, która znajduje się na zgrupowaniu reprezentacji Polski oraz Ilona Kudzia. Zarząd cały czas prowadzi rozmowy z potencjalnymi nowymi zawodniczkami i już praktycznie można powiedzieć, że ujrzymy dwie nowe twarze w barwach SPS Politechniki. Będą to dwie przyjmujące, jedna z Łodzi, druga z Wrocławia, nadmiernie, że obie dziewczyny wybierają się z nami na obóz. Z moich informacji wynika, że na celowniku sterników naszego klubu jest jeszcze jedna atakująca oraz jedna środkowa bloku, ale w tym przypadku rozmowy są jeszcze w początkowej fazie. Myślę, że cele na ten sezon określone zostaną po ostatecznym skompletowaniu drużyny, póki co skupiamy się na szlifowaniu formy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *