„Bank Informacji”:GKS Olimpia Grudziądz.

W sobotę, 3 października swoje kolejne spotkanie w ramach rozgrywek drugiej ligi rozegra Raków. Na Limanowskiego będzie podejmował drużynę GKS-u Olimpii Grudziądz. Oto kilka informacji na temat tego rywala.

GKS Olimpia Grudziądz ( Grudziądzki Klub Sportowy Olimpia Grudziądz ) to wielosekcyjny klub, który został założony 30 czerwca 1923 roku w Grudziądzu.

Obecnie posiada sekcje piłki nożnej, lekkiej atletyki, judo oraz tenisa stołowego mężczyzn.

W przeszłości Olimpia prowadziła takie sekcje jak: żużlowa (do 1952 roku sekcję żużlową posiadała Olimpia Grudziądz), tenisa ziemnego, koszykówki, hokeja na trawie, wioślarstwa, brydża, szachów i żeglarstwa.

Klub posiada bardzo bogate tradycje sportowe. Jego najwybitniejszym wychowankiem jest mistrz olimpijski 1980 roku w biegu na 3000 m z przeszkodami, Bronisław Malinowski .

Drużyna piłkarska Olimpii Grudziądz obecnie występuje w drugiej lidze, w grupie zachodniej do której awansowała w sezonie 2008/2009.

Największe sukcesy drużyny z Grudziądza w rozgrywkach piłki nożnej:

Zdobycie Pucharu Polski na szczeblu Kujawsko- Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w sezonie 2008/2009.

Awans do 1/16 Finału Piłkarskiego Remes Pucharu Polski w sezonie 2009/2010.

Awans do drugiej ligi, grupy zachodniej w sezonie 2008/2009.

Ciekawostki :

Trenerem drużyny Olimpii Grudziądz jest 35- letni Marcin Kaczmarek w przeszłości polski piłkarz grający na pozycji obrońcy i syn znanego trenera, Bogusława „ Bobo „ Kaczmarka .

Od 1 lipca 2008 roku piastuje funkcję pierwszego trenera GKS Olimpii Grudziądz.

W barwach Olimpii Grudziądz występuje zawodnik, 37- letni obrońca Mariusz Pawlak , który w przeszłości grając jeszcze w ekstraklasie miał okazję wystąpić przeciwko drużynie Rakowa Częstochowa. W sezonie 1995/1996 grając w barwach Lechii/ Olimpii Gdańsk 18 listopada 1995 roku grał już na stadionie Limanowskiego i wówczas w spotkaniu w Częstochowie otrzymał żółtą kartkę, Grał wtedy przez pełne 90 minut.

Natomiast w rundzie rewanżowej w spotkaniu Lechii/Olimpii Gdańsk z Rakowem Częstochowa, rozegranym w Gdańsku i wygranym przez gdańszczan ( 4:1) strzelił w 47 minucie gola dla Lechii w meczu Rakowem Częstochowa. Była to pierwsza bramka w tym spotkaniu. Całe zdarzenie miało miejsce 12 czerwca 1996 roku.

Wspomniany gracz w sezonie 1996/1997 miał okazję, grając w ekstraklasie dwukrotnie wystąpić jeszcze przeciwko drużynie Rakowa Częstochowa. Wówczas Mariusz Pawlak reprezentował barwy Polonii Warszawa ale ani w spotkaniu rozegranym 22 września 1996 roku w Warszawie ( wystąpił wtedy przez 90 minut, a Polonia wygrała 3:1) a ni w meczu rozegranym 3 maja 1997 roku w Częstochowie ( grał wtedy przez 77 minut a częstochowianie zwyciężyli 2:0, nie strzelił ani jednego gola).

W sezonie 1997/1998 ten zawodnik ponownie dwukrotnie wystąpił przeciwko drużynie Rakowa Częstochowa, reprezentując barwy warszawskiej Polonii.

Oba spotkania rozegrał w pełnym wymiarze czasowym.

Kadra GKS Olimpii Grudziądz na rundę jesienną sezonu 2009/2010:

Bramkarze: Daniel Osiecki (88), Michał Pytkowski (89), Ariel Winiecki (91), Mateusz Wiśniewski (90).

Obrońcy: Krzysztof Brede (81), Dawid Górski (91), Przemysław Heberlain (90), Jacek Kalinowski (75), Maciej Koczur (81), Bartłomiej Kowalski (83), Rafał Rogalski (76), Radosław Simson (88), Grzegorz Skowroński (89), Jakub Dreszler (87), Mariusz Pawlak (72), Mateusz Trachimowicz (89).

Pomocnicy: Tomasz Adamczyk (93), Grzegorz Domżalski (83), Przemysław Jakóbiak (89), Zbigniew Kobus (78), Hubert Kościukiewicz (78), Mariusz Kryszak (84), Tomasz Rogóż (82).

Napastnicy: Jarosław Kopiński (92), Krzysztof Kretkowski (77), Paweł Piceluk (88), Przemysław Sulej (82), Michał Zarembski (79).