Skuteczny Kudyba.

W rozegranym w niedzielę spotkaniu dwunastej kolejki spotkań o mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej, Bałtyk Gdynia pokonał na własnym boisku drużynę Rakowa Częstochowa .


Do niedzielnego spotkania przystępowały drużyny legitymujące się najlepszym stosunkiem straconych goli a co za tym idzie najlepszą defensywą w lidze.

Gdynianie pokonali ekipę prowadzoną przez trenera Leszka Ojrzyńskiego , (2:1). Obie bramki dla gospodarzy zdobył Dariusz Kudyba , który najpierw w 58 minucie wykorzystał sytuację „ oko w oko „ z Laskowskim a w 74 minucie celnie główkował z bliskiej odległości.

Przyjezdni odpowiedzieli tylko bramką strzeloną w 88 minucie przez wychowanka Rakowa Częstochowa i defensora, Dawida Jankowskiego , który przeciął centrę pod dośrodkowaniu z rzutu wolnego i pokonał zdezorientowanego Chamerę .

Po tym golu przyjezdni ruszyli do huraganowych ataków ale skuteczna w tym meczu jak i w całej lidze defensywa „ Kadłubów” nie dała sobie już wydrzeć zwycięstwa.

W barwach drużyny Bałtyku Gdynia od 54 minuty na placu gry występował były zawodnik Rakowa Częstochowa, Miłosz Bielecki .

27.09.2009, Gdynia, g.15:45

SKS Bałtyk Gdynia Raków Częstochowa 2:1 , (0:0)

Gole dla Bałtyku Gdynia: D.Kudyba- dwie: 58’ i 74’. Bramka dla Rakowa: Jankowski 88’.

Sędzia główny: Sylwester Rasmus ( Toruń).

Żółte kartki: Zybert, Nadolny- M.Pietroń, Orzechowski.

Widzów: 800.

Piłkarz meczu : Dariusz Kudyba .

Bałtyk Gdynia: Chamera – Granosik, Wasielewski, Martyniuk, Zybert – Drzymała (89’ Chorab), Riebandt (69’ Pięta), Pietrzyk (54’ Bielecki), Adamus (78’ Szweda) – D.Kudyba, Nadolny.

Rezerwowi:

Grubba- Kozierkiewicz, Florek.

Trener: Piotr Rzepka.

Raków Częstochowa: Laskowski – Kaciczak (84’ Witczyk), Jankowski , Mizgajski, Mastalerz – M. Pietroń – Gliński (68’ Zachara), Orzechowski (77’ Gajos), Jeremicz, T.Foszmańczyk – Stefański.

Rezerwowi: Bruś – A.Pluta, Świder, Świerk.

Trener: Leszek Ojrzyński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *