Średni występ i szóste miejsce w Krakowie

W minioną niedzielę nasi rugbiści zagrali w pierwszym dla nich w tym sezonie turnieju Polskiej Ligi Rugby 7. Zawody, które odbyły się w Krakowie, Rugby Club Częstochowa rozpoczął od wygranej, jednak później było już „pod górkę”. Kolejne mecze kończyły się przegranymi, które ustawiły ostatecznie RCC na szóstym miejscu.


Na boisku Juvenii Kraków w barwach RCC zaprezentowała się głównie młodzież. Juniorzy i kadeci wsparci kilkoma starszymi zawodnikami znaleźli się w dość mocnej grupie, w której za przeciwników mieli pierwszą drużynę Czarnych Bytom i drugi skład miejscowych „Smoków”. Częstochowianie turniej rozpoczęli właśnie od meczu z gospodarzami. W spotkaniu tym nasza drużyna skutecznie realizowała zagrywki ćwiczone na treningach i już dwie pierwsze akcje przyniosły punkty. Grający na jednym ze skrzydeł Tomasz Szymczyk wykorzystał podania od kolegów z drużyny i dwukrotnie przyłożył punkty. Podwyższenia wykonane przez Jakuba Mitka dały kolejne „oczka” i RCC wygrywało do przerwy 14:5. W drugiej połowie częstochowianie powiększyli przewagę i zwyciężyli z Juvenią Kraków II w stosunku 35:5. Kolejnym grupowym przeciwnikiem naszych rugbistów byli Czarni Bytom. Silniejszy fizycznie przeciwnik skutecznie rozbijał każdą akcję RCC. Mimo przyłożeń w drugiej połowie Macieja Gnycha i Mateusza Borala zwycięsko z pojedynku wyszli bytomianie, którzy wygrali 38:14.

Rugby Club Częstochowa miał więc zagrać o miejsca 4-6. Pierwszy mecz nasi zawodnicy rozegrali z doświadczonymi rugbistami z Rumii. Częstochowianie w meczu tym popełniali błędy w kryciu, które zawodnicy Arki szybko zamieniali na punkty. Przegrana 0:24 była chyba najmniejszym wymiarem kary. Ostatnie spotkanie podopieczni trenera Mateusza Nowaka zagrali z Kolibrem Sosnowiec. I w tym meczu dały znać o sobie indywidualne błędy. Po zaciętym pojedynku górą byli przeciwnicy, którzy wygrali 21:14. Za sprawą jednego zwycięstwa i trzech przegranych Rugby Club Częstochowa został sklasyfikowany na szóstym miejscu.

Klasyfikacja końcowa turnieju PLR7 w Krakowie:
1. Juvenia Kraków I
2. Czarni Bytom II
3. Czarni Bytom I
4. Arka Rumia
5. Koliber Sosnowiec
6. Rugby Club Częstochowa
7. Kanclerz Ruda Śląska
8. Juvenia Kraków II
9. Biało-czarni Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *