Trzy punkty w Legnicy, teraz czas na lidera!

W zakończonym przed kilkoma minutami spotkaniu 10 kolejki spotkań w drugiej lidze, w grupie zachodniej, częstochowski Raków . pokonał w Legnicy tamtejszą Miedź 1:0 .

Gola na wagę trzech bardzo ważnych punktów strzelił w 25 minucie kapitan częstochowian Dawid Jankowski pokonując z „11” bramkarza Miedzi rodem z Rosji, Dżuldinowa . Rzut karny był następstwem ręki w polu karnym Miedzi, kiedy to Czuryło w nieprzepisowy sposób zatrzymał piłkę.

Przyjezdni byli zdecydowanie lepszą drużyną od gospodarzy i trzy punkty zasłuzenie jadą do Częstochowy.

Goście wystąpili osłabienie brakiem dwóch zawodników: pauzującego za kartki Michała Pietronia oraz narzekającego na uraz Tomasza Foszmańczyka .

W niedzielę 20 września w ramach rozgrywek 11 kolejki spotkań o mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej, drużyna Rakowa Częstochowa będzie podejmowała aktualnego lidera rozgrywek drużynę KS-u Ruchu Radzionków . Początek tego spotkania o godzinie 16:00 na stadionie przy ulicy Limanowskiego 83. Bilety w cenach 10 złotych normalny i 6 złotych ulgowy. Kobiety i dzieci do lat 12 wstęp wolny!

16.09.2009, g.17:00, Legnica

ASPN Miedź Legnica Raków Częstochowa 0:1 , (0:1)

Gol dla Rakowa: Dawid Jankowski 25′ (k).

Sędziował: Paweł Szlufarski ( Kluczbork).

Żółte kartki: Brondel oraz Mastalerz ( Raków).