W niedzielę rozpoczęcie ligi „15”

W cieniu tragedii, jaka dotknęła społecznść Rudy Śląskiej, odbędzie się mecz pomiędzy tamtejszą drużyną a Rugby Club Częstochowa. Inauguracyjne spotkanie II ligi w grupie śląsko-małopolskiej odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 15.00.

Mecz zapowiada się jako ciekawy pojedynek dwóch młodych drużyn, które opierają swoje składy na wychowankach. Potencjał obu ekip wydaje się być zbliżony, wydaje się więc, że zwycięstwo w pierwszym spotkaniu dla jednych, bądź drugich, może mieć istotny wpływ na pewność siebie w kolejnych meczach.

– Szansę w tym meczu oceniam 50 na 50. Obie drużyny mają podobne doświadczenie. Ruda Śl. posiłkuje się doświadczonymi zawodnikami z Łodzi, ale my mamy za to szerszy i bardziej wyrównany skład – ocenia grający trener częstochowian, Mateusz Nowak. – Będziemy starali się równoważyć grę młynem i atakiem, żeby wykorzystać wszystkich zawodników na boisku. Uważam, że jeśli tylko wyjdziemy na ten mecz odpowiedni skoncentrowani i głodni zwycięstwa, to wszystko będzie w naszych rękach.

Młyn:
1. Bombik Patryk
2. Cechowicz Daniel
3. Fikus Łukasz
4. Gęsiarz Marcin
5. Kembłowski Piotr
6. Królak Daniel
7. Krzypkowski Michał
8. Markowski Michał
9. Skowron Kamil
10. Sterna Jakub
11. Zaremba Maciej
12. Banaszczyk Błażej
Atak:
13. Gnych Maciej
14. Jakubczak Jakub
15. Konefał Dawid
16. Masalski Krzysztof
17. Mitek Jakub
18. Nowak Mateusz
19. Rokosz Radosław
20. Szczerba Marcin
21. Szkopiak Grzegorz
22. Boral Mateusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *