„Bank Informacji”: MKS Nielba Wągrowiec.

Już w sobotę na częstochowski Raków rozegra kolejny pojedynek o drugoligowe punkty. Rywalem będzie znajdująca się jedno oczko wyżej od Rakowa, drużyna Nielby Wągrowiec. Oto kilka informacji na temat tego rywala.


Nielba Wągrowiec, polski klub piłkarski z siedzibą w Wągrowcu. Został założony w 1925 roku. Pełna nazwa to Miejski Klub Piłkarski Nielba Wągrowiec.

Barwy klubowe: żółto – czarne.

Przydomek drużyny: „ żółto- czarni”.

Klub z Wągrowca został założony w 1925 roku. Nieprzerwanie występował na czwartoligowym froncie. Czterokrotnie grała w barażach o awans do trzeciej ligi. Pierwszy Wagrowiczanie pokonali Wielima Szczecinek , jednak w wyniku reorganizacji rozgrywek nie danej jej było zagrać w trzeciej lidze.

Kolejne dwie próby także się nie powiodły. „ Żółto- czarni” przegrali kolejno mecze barażowe z Kanią Gostyń i Jarotą Jarocin. Co nie udalo się poprzednimi razy, udało się w sezonie 2006/2007. Klub z Wągrowca został mistrzem czwartej ligi, grupy Wielkopolskiej Północnej i otrzymała prawo gry w barażu o awans do trzeciej ligi. Przeciwnikiem Wągrowczan był Piast Kobylin. Nielba okazała się zwycięska w tym pojedynku i po raz pierwszy w historii klubu awansował do trzeciej ligi.

Największym sukcesem w historii jest jednak zajęcie trzeciego miejsca na tym szczeblu rozgrywek W rozgrywkach Pucharu Polski w tym roku zespół z Wągrowca wyeliminował Śląsk Wrocław. Nielba wygrała 1:0. Mecz odbył się 27 sierpnia 2008 roku.

Kadra MKS Nielby Wągrowiec na rundę jesienną sezonu 2009/2010:

Bramkarze: Maciej Szkutnicki (92), Mikołaj Wicher (88), Jacek Wosicki (78).

Obrońcy: Łukasz Iskrzyński (89), Tomasz Jarzembowski (84), Bartosz Kotarski (86), Michał Niedźwiecki (85), Mariusz Szyszka (88).

Pomocnicy: Artur Bartkowiak (82), Artur Błażejewski (81), Jacek Figaszewski (83), Wojciech Gąsiorowski (84), Krzysztof Gryszczyński (82), Patryk Halaburda (78), Maciej Klawiński (85), Rafał Leśniewski (85), Piotr Wrzeszcz (89), Dawid Tomczak (89).

Napastnicy: Radosław Modlibowski (91), Hubert Olszak (89), Piotr Sarbinowski (90), Mateusz Witomski (88), Adrian Pietrowski (90), Bruno Żołądź (91).

Sztab szkoleniowy :

Krzysztof Knychała- trener
Radosław Kołacki – II trener.

Przybyli :

Maciej Szkutnicki – MKS Nielba II Wągrowiec
Michał Niedźwiecki – NKS Astra Ustronie Morskie
Mariusz Szyszka – MKS Polonia Słubice
Piotr Wrzeszcz – KKS Lech Poznań SA (ME)
Radosław Modlibowski – MKS Nielba II Wągrowiec
Hubert Olszak – KS Polonia 1912 Leszno
Piotr Sarbinowski – PKS Obra Kościan
Adrian Pietrowski – TP Polonia Piła
Bruno Żołądź – MKS Cracovia Kraków SSA (ME)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *