Derby dla Częstochowy!

Piłkarze Victorii Częstochowa zwciężyli w derbach regionu częstochowskiego. Nie bez problemów pokonali skromnie Orła Babienicę/Psary .


W spotkaniu większą przewagę posiadali gospodarze, ale pewnie i bez zarzutu bronił wszystkie groźne strzały bramkarz gości Łukiewicz , który kilkanaście razy uchronił przed stratą co najmniej jednego gola drużynę Victorii.

Jak się później okazało o końcowym wyniku rozstrzygnęła bramka z 14 minuty, kiedy to po asyście Kamila Sobali piłkę do bramki strzeżonej przez Mikę skierował Ścisłowski .

Obie drużyny kończyły spotkanie w dziesięcioosobowych składach. Najpierw z boiska „ wyleciał” strzelec bramki dla Victorii, Ścisłowski za faul na bramkarzu gospodarzy a w 85 minucie za drugą żółtą kartkę do szatni udał się Buchcik .

17.10.2009, g.11:00, Psary

LKS Orzeł Babienica/Psary KS Victoria Częstochowa 0:1 , (0:1) .

0:1 Ścisłowski, 14 ‘.

Sędziował : Przemysław Pietraszewski ( Bytom). Widzów: 200.

LKS Orzeł Babienica/Psary: Mika- Materla, Buchcik, H.Sobala, Przystański (82’ Działach), Halemba, K.Kowalczyk ( 65’ Pawlak), Mużyłowski, Grafik (74’ Janusz), Kozieł, Wojtasz.

Rezerwowi: Masina – Grzywa, Cieśla, S.Foszmańczyk.

Trener: Jarosław Bryś.

KS Victoria Częstochowa: Łukiewicz – Ł.Stefański, Pasieka, Załucki, Piwiński, Ścisłowski, K.Sobala (90’ Kulas), T.Nowak (80’ Bolechowski), Tomczyk, Świerczyński, Dobosz (58’Kotas).

Rezerwowi: Strożek- A.Kowalczyk, Zgrzebny, R.Stefański.

Trener: Artur Minkina.

Żółte kartki: H.Sobala, Działach – K.Sobala, Ścisłowski.

Czerwone kartki: Buchcik – Ścisłowski ( za drugą żółtą).

Piłkarz meczu : Sebastian Łukiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *