Dromet bezsilny w Pabianicach

Dromet AJD Częstochowa nie sprawił niespodzianki i poległ na parkiecie w Pabianicach 56:76. W drużynie spadkowicza z PLKK brylowała Anna Tondel, która zdobyła 26 punktów.

Inauguracyjna kwarta zdecydowanie należała do zespołu z Pabianic. W drużynie Drometu czynnik, który królował podczas pierwszej kwarty to przede wszystkim słaba skuteczność. Pierwsze minuty należały wyłącznie do Anny Tondel, która w cztery minuty ustaliła wynik 9:0, a w całym meczu zdobyła 26 punktów. Przełamanie takiego stanu rzeczy przyniosła Katarzyna Juchniewicz trafiając trójkę, a później dokładając jeszcze 4 oczka. Do trafiających dołączyła również Olga Żytomirska, ale ta kwarta należała nadal do Anny Tondel, która nie tylko zdobywała punkty, ale wspierała zespól również ładnymi asystami. Wynik końcowy 23:11 wskazywał na łatwe zwycięstwo Pabianic.

Druga kwarta miała swojego bohatera. Na szczęście dla Drometu była to Lucyna Kotonowicz. Za dobrą skutecznością „Lucy” trafiającej rzut za rzutem poszła znacznie lepsza obrona Drometu. Topniejąca przewaga Pabianic zmusiła trenera Miodraga Gajića do wysłania na boisko odpoczywającą po dobrej pierwszej części spotkania Tondel. To nie przerwało jednak dobrej passy Lucyny Kotoniwcz. To właśnie po jej trójce, około 16. minuty meczu prowadzenie gospodyń było niewielkie – 27:24. Taki stan rzeczy zaniepokoił trenera Pabianic, który poprosił o przerwę. Zmotywowana Anna Tondel znów zaczęła zdobywać punkty, a druga kwarta zakończyła się wynikiem 37:28

Dwie ostatnie kwarty nie przyniosły zbytnich rewolucji. Doświadczone zawodniczki z Pabianic skrupulatnie wykorzystywały nasze błędy. W zespole naszych rywalek oprócz Tondel i Olgi Żytomirskiej dobre spotkanie zagrały również Joanna Bogacka i Renata Piestrzyńska. Gospodynie oprócz dobrej skuteczności mogły pochwalić się także duża ilością zbiórek. Duet Martyny Stasiuk z Lucyną Kotonowicz to zdecydowanie za mało na drużynę takiego formatu. Swoją zmianę wykorzystała z pewnością Agnieszka Motyl pokazując się z dobrej strony.

BS PA-CO-BANK Pabianice – Dromet AJD Częstochowa 76:56 (23:11, 14:17, 21:14, 18:14)

Pabianice: Joanna Bogacka 9, Marzena Głaszcz 5, Marta Hałęza 0, Magdalena Kowalska 4, Paulina Michałowska 0, Renata Piestrzyńska 9, Joanna Szałecka 3, Katarzyna Szymańska 2, Anna Tondel 26, Olga Żytomirska 18.

Dromet: Anita Dziegiedź 0, Jolanta Filipek 2, Katarzyna Hepner 0, Katarzyna Juchniewicz 9, Lucyna Kotonowicz 18, Aleksandra Kupczak 4, Emilia Łaskowska 0, Edyta Mielczarek 10, Agnieszka Motyl 2, Martyna Stasiuk 11, Izabella Twardowska 0