Przegrana na własne życzenie

Z pewnością nie tak wyobrażaliśmy sobie czwartkowy wieczór w Radomiu. Tam w ramach 4. kolejki PlusLigi miejscowy Jadar zmierzył się z Domexem Tytanem AZS Częstochowa. W spotkaniu tym górą okazali się gospodarze, wygrywając 3:1.

Już początek partii pierwszej pokazał, że częstochowianie mogą nie mieć łatwej przeprawy. Po błędach w ataku i na zagrywce radomianie prowadzili już aż 6:2. Częstochowianie zdołali jednak doprowadzić do remisu, a następnie wyjść na prowadzenie 10:9. Potem trwała walka punkt za punkt. Jednak dzięki dobrej grze Bartosza Janeczka i Łukasza Wiśniewskiego w końcówce seta to „Akademicy” z Częstochowy odnieśli zwycięstwo 25:21. Przy stanie 11:11 miała miejsce kontrowersyjna sytuacja. Wówczas atakował przyjmujący AZS-u – Wojciech Gradowski. Zdaniem sędziów piłka wylądowała w polu. Z ich decyzją nie zgadzał się kapitan Jadaru – Robert Prygiel – który negocjował z pierwszym arbitrem – Maciejem Maciejewskim. Ostatecznie lider miejscowych otrzymał żółtą kartkę, zaś dwa „oczka” do swojego dorobku dorzucili goście.

Set drugi znowu udanie rozpoczęli radomianie, którzy, schodząc na pierwszą przerwę techniczną, prowadzili 8:2. Następnie przyjezdni wzięli się za nadrabianie strat i po chwili na tablicy świetlnej widniał wynik 9:8 dla graczy pod wodzą Grzegorza Wagnera. O tym, do której ekipy należeć będzie ta partia, zadecydowała jej końcówka. Po dotknięciu siatki przez „Akademików” oraz zesputych serwisach Gradowskiego i Wiśniewskiego radomianie zwyciężyli 28:26.

Kolejne dwie odsłony to znakomita gra na pojedynczym bloku Arkadiusza Terleckiego, Sirianisa Hernandeza, Grzegorza Kosoka i Wojciecha Żalińskiego. W tych częściach gry ponownie sporo błędów z zagrywki popełniali częstochowianie. W efekcie partie trzecia i czwarta zakończyły się odpowiednio rezultatami 25:21 oraz 25:22 dla miejscowych.

MVP spotkania wybrany został skutecznie spisujący się w ataku Robert Prygiel.

Jadar Radom – Domex Tytan AZS Częstochowa 3:1 (21:25, 28:26, 25:21, 25:22)

Jadar: Salas, Pawliński, Kosok, Prygiel, Hernandez, Terlecki, Stańczak (libero) oraz Kaczmarek, Maciończyk i Żaliński

AZS: Drzyzga, Murek, Nowakowski, Janeczek, Gradowski, Wiśniewski, Zatorski (libero) oraz Mikołajczak i Wrona