Nieprzyjemny początek Drometu

Koszykarki Drometu AJD częstochowa przegrały w niedzielę w Ostrowie Wielkopolskim z Ostrovią 72:87. W najbliższy weekend zagrają z AZS AWF Katowice.

To gospodynie, czyli zespół Ostrovii zdobył pierwsze punkty, które zdobyła z dystansu Katarzyna Skrzypczak. Początek meczu nie wskazywał na przewagę którejkolwiek drużyny. Po dobrej grze Edyty Mielczarek, byłej zawodniczki TS Ostrovia Ostrów Wlkp., skład Drometu wyszedł na prowadzenie 14:10.

Przeciwniczki, dzięki dobrej grze miedzy innymi rozgrywającej Milenie Krzyżania, która w całym meczu trafiła 20 pkt., przejęły prowadzenie. Do końca drugiej kwarty przewaga gospodyń jednak nie była zbyt duża. Zapewne dzięki dobrej grze Lucyny Kotonowicz team Ostrovii nie potrafił uciec ekipie Drometu.

Pod koniec trzeciej kwarty to ostrowianki zaczęły posiadać widoczną przewagę. Dromet jednak nie odpuszczał, mimo że gra tego dnia widocznie się nie kleiła. Co najbardziej widoczne było w zbiórkach. Czwarta kwarta charakteryzowała się odrabianiem strat przez Dromet. Młody zespół Piotra Czaski nie dał sobie jednak odebrać zwycięstwa. Cały mecz nie stanowił jednak pięknego widowiska, duża ilość strat szczególnie po stronie zespołu Ostrovii, znacznie umniejszała to widowisko.

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Dromet AJD Częstochowa 82:72 (22:20, 18:16, 21:16, 21:20)

Ostrovia: Agata Krygowska 21, Milena Krzyżaniak 20, Magdalena Parysek 15, Martyna Cebulska 14, Katarzyna Skrzypczak 8, Agnieszka Misiek 4, Sandra Nowicka 0, Marta Wiertelak 0.

Dromet: Lucyna Kotonowicz 20, Edyta Mielczarek 16, Martyna Stasiuk 13, Katarzyna Juchniewicz 10, Aleksandra Kupczak 4, Anita Dziegiedź 3, Katarzyna Hepner 3, Agnieszka Motyl 3, Jolanta Filipek 0, Emilia Łaskowska 0.