AJD rozbite o Skałę

Piąte zwycięstwo w Okręgowej Lidze Koszykówki odnieśli koszykarze UKS „Mustaf”, pokonując we własnej sali zespół AJD 65-58. Tym razem nie przyszło ono łatwo, gdyż goście do końca ambitnie walczyli o końcowy sukces. „Śliniakom” pomogła świetna dyspozycja rzutowa „Skały”, który zdobył w całym spotkaniu 36 punktów.

Po dwóch pierwszych kwartach nic nie zapowiadało, że w meczu tym będą jeszcze jakieś emocje, bowiem gospodarze prowadzili 40-24. Sygnał do odrabiania strat dał studentom absolwent Gimnazjum nr 9, Rafał Szulc. To właśnie jego udane akcje i kolejne punkty pozwoliły ekipie Renaty Owusu zmniejszyć prowadzenie Mustafa do 10 „oczek” przed ostatnią kwartą meczu.

Końcówka pojedynku to wymiana cios za cios, ale trzy udane próby AJD zza linii 6.25 doprowadziły na minutę przed końcem spotkania do wyniku 61-58. W ostatnich sekundach meczu więcej opanowania okazali gracze Mustafa, a drużyna AJD przerywała akcje rywali faulami, za które punkty zdobywał z linii rzutów wolnych Michał Skalik.

UKS „Mustaf” Częstochowa – AJD Częstochowa 65-58 (17-11, 23-13, 11-17, 14-17)

Mustaf: Skalik-36(5×3) ,Kulpa 13(1), Konieczny W. 8, Kowalik 5(1), Owusu 2, Kowalski 1, Żelazko 0, Śmilgin 0

AJD: Szulc 22(1), Żyła 15, Frej 9(1), Filak 3(1), Łaszewski 3(1), Król 2, Wiekiera 2, Stemler 2, Trzęsioch 0.