Kto wzmocni Włókniarza?

Włókniarz Częstochowa jest praktycznie pewny uzyskania licencji na starty w CenterNet Mobile Speedway Ekstralidze w sezonie 2010. Działacze klubu spod Jasnej Góry zaczynają więc powoli kompletować kadrę zespołu.


Jak zapewnia prezes klubu – Marian Maślanka – skład będzie budowany w oparciu o zawodników walecznych, ambitnych, a także prezentujących efektywny styl jazdy. Na pewno szeregi „Lwów” wzmocni Norweg z polskim paszportem – Rune Holta. Popularny „Rysiek” obecnie rozpatruje tylko i wyłącznie ofertę Włókniarza. Prawdopodobnie do częstochowskiej ekipy przejdzie także Jonas Davidsson. Szwed miałby zostać wypożyczony z Polonii Bydgoszcz. Sternicy ze „Świętego Miasta” zainteresowani są również pozyskaniem: Roberta Miśkowiaka, Krzysztofa Słabonia, Denisa Gizatullina czy Mikaela Maxa. Od jakiegoś czasu mówi się też, że być może do Częstochowy powróci Lukas Dryml. We Włókniarzu z pewnością zostaną Tai Woffinden i Lewis Bridger, którzy mają ważne umowy z tym klubem. Ci dwaj Anglicy idealnie będą pasować do nowego składu zespołu. W ostatnich dwóch sezonach bowiem wielokrotnie pokazali, że potrafią wygrywać z lepszymi od siebie.

Raczej jest już przesądzone, że z brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski pożegna się trzykrotny mistrz świata – Nicki Pedersen. Duńczyk ma przenieść się do gorzowskiej Stali. Wiele wskazuje na to, że szeregi „stalowców” zasili również Tomasz Gapiński. Po ostatnim meczu sezonu 2009 mało kto wyobrażał sobie, że „Gapa” opuści częstochowską drużynę. Tym bardziej, że sam żużlowiec podkreślał, iż w pod Jasną Górą czuje się bardzo dobrze. Ponadto barwy klubowe najprawdopodobniej zmieni Greg Hancock. Krążą głosy, że Amerykanin miałby przenieść się, na zasadzie wypożyczenia, do Zielonej Góry, gdzie zastąpiłby Grzegorza Walaska.

Jakim ostatecznie zestawieniem będą dysponować „biało-zieloni”? Odpowiedź na to pytanie powinniśmy znać w ciągu najbliższych tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *