Akademickie przetarcie Kamienicy

We wrotkowy wieczór 17 listopada 2009 w hali ACS odbyło się spotkanie w ramach VI kolejki OLK. Drużyna UKS Dwójka Kamienica pewnie pokonała 77:47 AJD Częstochowa.

Początek meczu zdecydowanie należał do drużyny gości, która to skuteczną grą wypracowała sobie 13 punktową przewagę zwyciężając 21 do 8. Druga odsłona tego meczu to jedyny wyrównany fragment spotkania zakończony zwycięstwem akademików 13:12. Po przerwie UKS „Dwójka” jeszcze bardziej przyśpieszyła grę zdobywając10 punktów z rzędu co spowodowało że przewaga sięgnęła 22 punktów w 25 minucie meczu. Gospodarze nie byli w stanie niczym odpowiedzieć na bardzo równo i skutecznie grający zespól UKS. Ostatnia kwarta również należała do gości, którą wygrali 23 do 16 ustalając wynik meczu na 47:77. Na zwycięstwo gości złożyła się świetna dyspozycja dwóch nowych zawodników UKS Dominika Barszcza (25 pkt, w tym 4 x za 3pkt) i Pawła Gałki (22 pkt) oraz równa gra pozostałych zawodników. W drużynie gości wyróżnić należy Mariusza Kwaska (18 pkt) oraz Macieja Żyłę (10 pkt).

Mecz ten dla zespołu UKS „Dwójka” był znakomitym przetarciem przed bardzo ciekawie zapowiadającym się zaległym meczem z drużyna MAD MAX PET KOMP Częstochowa, który został zaplanowany na piątek 20 listopada 2009 roku, godz. 18.30 – sala Zespołu Szkół w Kamienicy Polskiej.

KU AZS AJD Częstochowa – UKS „Dwójka” Kamienica Polska 47:77 (8:21, 13:12, 10:21, 16:23)