Strzeleckie popisy Mustafa

W meczu V kolejki Ligi Okręgowej Koszykówki UKS „Mustaf” wygrał z OSiR-em w Kłobucku 96-72. „Śliniaki” wykorzystały nieobecność Marcina Sawickiego.

Na tle, osłabionych brakiem najlepszego strzelca ubiegłego sezonu, Marcina Sawickiego, gospodarzy bardzo dobrze zaprezentowała się ekipa „Śliniaków”. Było to widoczne szczególnie w rzutach zza linii 6.25, których Mustaf oddał celnie aż 13. Tym razem na zwycięstwo zapracowali wszyscy gracze gości, w szeregach których oprócz „Skały” brylowali zwłaszcza Bartek Kulpa i Łukasz Kowalik, a każdy z pozostałych zawodników dołożył swoją cegiełkę do końcowego sukcesu częstochowian. Mecz rozpoczął się od trzech celnych „trójek” Mustafa, co pozwoliło mu spokojnie kontrolować przebieg tej kwarty, zakończonej prowadzeniem 29-17. II kwarta była już bardziej wyrównana, ale to Mustaf schodził na przerwę z 8-punktową przewagą. Podobny przebieg miała następna kwarta z uwagi na udane akcje obu drużyn. W ekipie gości dobre zawody rozgrywali Artur Puchała, Bartek Saran i Rafał Nowak. Przed ostatnią kwartą wynik meczu był sprawą otwartą, bowiem Mustaf prowadził tylko 61-49. Jednak goście dzięki 5 „trójkom” pozbawili OSiR złudzeń co do tego, kto może być zwycięzcą w tym spotkaniu.

OSiR Kłobuck – UKS „Mustaf” Częstochowa 72-96 (17-29, 17-13, 15-19, 23-35)

Kłobuck: Puchała 22(5×3), Saran 18, Nowak 16, Kuźnik 7, Olszewski 6, Kowalczyk 5(1), Woźniak 0

Mustaf: Skalik 26(4), Kulpa 24(4), Kowalik 12(3), Konieczny 9, Poradomski 9(1), Owusu 6(1), Kowalski 6, Żelazko 4