Mistrzowie na kolanach

Niesamowite spotkanie rozegrali dzisiaj gracze częstochowskiego AZS-u pokonując 3:0 aktualnego mistrza Polski – Skrę Bełchatów.

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia gospodarzy (5:1), a to w głównej mierze dzięki dobrym i skutecznym zagrywkom kapitana akademików Piotra Łuki. Swój punkt serwisem dodał też atakujący drużyny Domexu Bartosz Janeczek wyprowadzając drużynę na pierwszą przerwę techniczną (8:3). Po przerwie dobrą passę kontynuowali gospodarze, którzy niczym rozpędzona maszyna nie zwalniając tempa powiększali sukcesywnie swoją przewagę, która sięgała nawet dziesięciu punktów (20:10). Przy stanie 23:12 dla gospodarzy w polu serwisowym pojawił się przyjmujący ekipy z Bełchatowa Bartosz Kurek, dzięki którego zagrywce mistrzowie Polski zdołali odrobić kilka punktów (23:16). Jednak jego dobra passa szybko się skończyła i częstochowianie doprowadzili seta do końca wygrywając 25:18.

Druga odsłona meczu to równa walka z obu stron z lekką przewagą graczy Domexu, którzy na pierwszą przerwę techniczną zeszli z trzypunktowym prowadzeniem. Po czasie kontrolowali grę i utrzymywali dystans do rywala. Końcowe fragmenty seta to dobre zagrywki młodego rozgrywającego Fabiana Drzyzgi i skuteczne kontry siatkarzy AZS-u, które dały im wygraną 25:18.

Trzecia partia to znów dobra gracza akademików, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:6, ale w kolejnych fragmentach powiększali swoją przewagę nad Skrą Bełchatów i wygrali seta 25:20 i cały mecz 3:0.

Na uwagę zasługują dobre zagrywki w wykonaniu graczy AZS-u i bloki, którymi częstochowianie zdobyli dużą część punktów. Pochwalić należy także skrzydłowych Domexu, którzy pokazali się dzisiaj z jak najlepszej strony prezentując wysoki procent skuteczności w ataku.

MVP spotkania został wybrany rozgrywający AZS-u Fabian Drzyzga.

AZS Częstochowa – Skra Bełchatów 3:0 (25:18, 25:18, 25:20)

Składy zespołów:
AZS Częstochowa: Drzyzga, Wiśniewski, Nowakowski, Janeczek, Gradowski, Łuka, Zatorski (l)
Skra Bełchatów: Dobrowolski, Możdżonek, Pliński, Wlazły, Bąkiewicz, Kurek, Gacek (l) i Falasca, Antiga