Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/sportczestpl/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/sportczestpl/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
Puchar jedzie do Częstochowy! - Częstochowski Portal Sportowy :: www.sport.czest.pl

Puchar jedzie do Częstochowy!

Częstochowska Victoriia prowadzona przez trenera Macieja Strożka okazała się najlepsza w stawce dziewięciu ekip podczas Ogólnopolskiego Turnieju „Młode Talenty 2009” dla rocznika 1996-1997 .


Cała impreza piłkarska odbyła się w Pawonkowie i została zorganizowana dzięki rodzicom dzieci uczestniczących w tym turnieju oraz przy wydatnym wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki . Do Pawonkowa nie dotarła drużyna warszawskiej Gwardii z powodu epidemii grypy w tym zespole oraz co jest bardzo smutną wiadomością dla organizatorów, drużyna Rakowa Częstochowa .

Częstochowianie nie przyjechali do Pawonkowa, nawet nie informując wcześniej o zaistniałej sytuacji. Najprawdopodobniej głównym powodem braku Rakowa Częstochowa w tym turnieju okazały się problemy finansowo – organizacyjne klubu z Limanowskiego. Szkoda, że zabrakło drużyny „ czerwono – niebieskich” bowiem byli Oni uważani za jednego z murowanych faworytów do zwycięstwa w tym turnieju. Cóż, wszystko przez ogromne problemy organizacyjne jakie dotknęły Raków.

Zwycięzcą Ogólnopolskiego Turnieju „Młode Talenty 2009” dla rocznika 1996-1997.
Okazała się Victoria Częstochowa, która w wielkim finale pokonała drużynę gospodarzy KS Akademia Lubliniec 1:0 . Oto cała kadra „ biało- zielonych”, która wystąpiła w tej imprezie: Błaszczyk, Fikier, Kaźmierczak, Bronowski, Kaczmarowicz, Knysak, Misiewicz, Ciura, Nowak, Król, Wardacz.

W spotkaniu o trzecie miejsce Liswarta Krzepice pokonała Grom Tychy w rzutach karnych (3:1). W regulaminowym czasie był remis (1:1).

Wszystkie nagrody zwycięzcą wręczali: wójt Pawonkowa: Henryk Swoboda oraz były piłkarz Górnika Zabrze oraz mieszkaniec Lublińca, Zygmunt Anczok .

Na zakończenie całego turnieju organizatorzy ogłosili tzw. : złotą szóstkę”, drużynę składającą się z najlepszych zawodników:

Kokot (Akademia Lubliniec)- Kmieć (Akademia Lubliniec), Juskowiak (Oderka Opole), Pryszcz (Grom Tychy), Nagłowski (Liswarta Krzepice), Błaszczyk (Victoria Częstochowa).

Podział na grupy turniejowe:

Gr.A:

KS Victoria Częstochowa
KS Orlik Blachownia
KS Akademia Lubliniec
KS Górnik Zabrze
PKS Albertus Kraków

Gr.B :

KS AS II Lubliniec
OKS Oderka Opole
OKS Liswarta Krzepice
KS Grom Tychy

Wyniki spotkań turniejowych:

KS Victoria Częstochowa – KS Orlik Blachownia 0:0, KS Akademia Lubliniec – KS Górnik Zabrze 2:1,OKS Liswarta Krzepice – KS Grom Tychy 3:1, PKS Albertus Kraków – KS Orlik Blachownia 0:0, KS Akademia II Lubliniec – OKS Oderka Opole 1:1, KS Victoria Częstochowa – KS Górnik Zabrze 2:0, KS Akademia Lubliniec – PKS Albertus Kraków 2:0, OKS Liswarta Krzepice – KS Akademia II Lubliniec 3:1, KS Orlik Blachownia – KS Górnik Zabrze 0:3, OKS Oderka Opole – KS Grom Tychy 0:3, KS Victoria Częstochowa – PKS Albertus Kraków 4:1, KS Akademia Lubliniec – KS Orlik Blachownia 5:0, OKS Liswarta Krzepice – OKS Oderka Opole 0:0, PKS Albertus Kraków – KS Górnik Zabrze 1:5, KS Grom Tychy – KS Akademia II Lubliniec 1:0, KS Akademia Lubliniec – KS Victoria Częstochowa 1:1.

Końcowe tabele grupowe:

Gr.A:

1. KS Akademia Lubliniec – 10 pkt
2. KS Victoria Częstochowa – 8 pkt
3. KS Górnik Zabrze – 6 pkt
4. KS Orlik Blachownia – 2 pkt
5. PKS Albertus Kraków – 1pkt

Gr. B :

1. OKS Liswarta Krzepice – 7 pkt
2. KS Grom Tychy – 6 pkt
3. KS AS II Lubliniec – 4 pkt
4. OKS Oderka Opole – 2 pkt

Mecze półfinałowe :

KS Akademia Lubliniec – KS Grom Tychy 0:0 , k. 3:2

OKS Liswarta Krzepice – KS Victoria Częstochowa 0:0 , k. 2:3

Spotkania o miejsca: 7, 8 i 9. Odbył się trój mecz z którego wyłoniono najlepszy zespół.

PKS Albertus Kraków – KS Orlik Blachownia 0:3 , PKS Albertus Kraków – KS Akademia Lubliniec 4:0 , KS Akademia II Lubliniec – KS Orlik Blachownia 3:4 .

Zwycięzcą tego trój meczu została drużyna Orlika Blachownia, która zajęła siódme miejsce. Ósmą lokatę zajął PKS Albertus Kraków a dziewiątą, ostatnią, rezerwy Akademii Sportowej Lubliniec.

Spotkanie o 5 miejsce:

OKS Oderka Opole – KS Górnik Zabrze 2:1

Mecz o 3 miejsce :

OKS Liswarta Krzepice – KS Grom Tychy 1:1 , k. 1:3 .

FINAŁ :

KS Akademia Lubliniec – KS Victoria Częstochowa 0:1 .

Końcowa klasyfikacja :

1. KS Victoria Częstochowa
2. KS Akademia Lubliniec
3. KS Grom Tychy
4. OKS Liswarta Krzepice
5. OKS Oderka Opole
6. KS Górnik Zabrze
7. KS Orlik Blachownia
8. PKS Albertus Kraków
9. KS Akademia II Lubliniec

Oficjalnym patronem medialnym był Częstochowski Portal Sportowy .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *