V Runda – Porażka BKS-u

Drugiej porażki doznali badmintoniści BKS Kolejarz Przemysłówka Częstochowa. Tym razem zostali pokonani we własnej hali przez zawodników SKB Piast Słupsk. Do zwycięstwa drużynę gości poprowadziła aktualna Mistrzyni Polski w grze pojedynczej i podwójnej, olimpijka z Pekinu Kamila Augustyn. Wygrała dwie gry nie dając szans naszym zawodniczkom.

Mecz rozpoczął się po myśli naszych zawodników. Grę pojedynczą mężczyzn zwyciężył Maciej Ociepa , który pokonał Pawła Drożdża. Pierwszy set wyrównany był do stanu 14/14. Później Maciej przyspieszył grę nie pozwalając przeciwnikowi na zdobycze punktowe wygrywając seta 21/14.

W drugiej partii role się odwróciły. Na początku seta przewagę punktową zdobył Drożdż i zwyciężył w tym secie do 11. Najwięcej emocji przyniósł set trzeci. Paweł Dróżdż prowadził przez cały niemal set. W końcówce straty zostały odrobione przez Maćka, który zwyciężył na przewagi 23/21.

Drugi pojedynek pomiędzy Kamilą Augustyn a Kingą Rudolf nie przyniósł emocji. Przewaga Kamili nie podlegała dyskusji, która zwyciężyła do 9 i 7.

Trzeci mecz grę podwójną zwyciężyła para z Częstochowy Maciej i Marcin Ociepa. Pierwszy set do dominacja pary z Częstochowy, którzy wyraźnie wygrali do 10. W drugim secie zawodnicy ze Słupska poprawili swoją grę zdobyli kilku punktową przewagę. Częstochowianie próbowali gonić wynik doprowadzili do stanu 16/18. Jednak proste ich błędy spowodowały przegraną do 16. Trzeci set to znów perfekcyjna gra zawodników miejscowych i zwycięstwo do 11.

Dwa ostatnie pojedynki to zwycięstwa drużyny gości. W pierwszym Kamila Augustyn z Marzeną Flis zwyciężyły przekonująco z parą Rudolf/ Stelmaszczyk.

W decydującej grze mieszanej para ze Słupska Jończyk/ Flis zwyciężyła parę Sowa/ Stelmaszczyk. Pierwszy set nie przyniósł emocji i wygraną gości do 12. W drugim secie prze cały czas prowadziła para gospodarzy. Przy stanie 21/19 popełnili jednak błędy dające zwycięstwo parze ze Słupska do 20.

Komplet wyników
Maciej OCIEPA – Paweł DROŻDŻ 21/14, 11/21, 23/21
Kinga RUDOLF – Kamila AUGUSTYN 9/21, 7/21
Maciej OCIEPA/ Marcin OCIEPA – Paweł DRÓŻDŻ/Łukasz JOŃCZYK 21/10, 16/21, 21/11
Kinga RUDOLF/ Agata STELMASZCZYK – Kamila AUGUSTYN/ Marlena FLIS 11/21, 8/21
Adam SOWA/Agata STELMASZCZYK – Łukasz JOŃCZYK/ Marlena FLIS 12/21, 20/22

BKS Przemysłówka Kolejarz Częstochowa- SKB Piast Słupsk
2 – 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *