Wystartował zimowy nabór do Rugby Club Częstochowa!

Tradycyjnie, korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych, Rugby Club Częstochowa ogłasza nabór do drużyny. Zapisy potrwają do końca lutego i co ciekawe po raz pierwszy obejmują zarówno sekcję męską jak i damską.


Do kogo adresowany jest nabór?
W styczniu treningi wznawia pierwsza drużyna seniorów, a także juniorzy i kadeci. Oznacza to że do drużyny dołączyć może każdy począwszy od urodzonych w roku 1994, bez górnej granicy wieku. Nabór prowadzony jest zarówno do sekcji męskiej jak i damskiej!
Młodsze roczniki (95,96,97,98,99) – będą miały osobny nabór i rozpoczną treningi w kwietniu!

Jakie są wymagania wstępne?
Nie ma żadnych poza chęciami do treningu i gry! Zdajemy sobie sprawę, że sport ten nie jest jeszcze bardzo popularny w naszym kraju, dlatego nie oczekujemy od nowych zawodników szczególnej znajomości przepisów i specyfiki rugby. Zaprezentujemy je dokładnie w trakcie treningów. Dla nas istotny jest zapał.

Czy rugby to niebezpieczny sport?
Nie! W rugby nie trzeba używać żadnych twardych ochraniaczy. Przepisy dopuszczają kontakt między zawodnikami, ale gwarantują bezpieczeństwo na boisku, a dowodem tego niech będzie fakt, że w rugby grają wszyscy począwszy od najmłodszych dzieci.

Do kiedy trwa nabór?
Nabór trwa tylko do końca lutego 2010. Wynika to z prostego faktu, że chcemy zgromadzić razem wszystkie osoby zaczynające grę i prowadzić dla nich część zajęć osobno.

Jak mogę dołączyć do drużyny?
Wystarczy przyjść na którykolwiek trening w styczniu. Im wcześniej tym lepiej. Treningi wznawiamy 2.01.2010 (sobota). Począwszy od tego dnia trenować będziemy w każdą sobotę o 13:00 i niedzielę o 9:00 na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego. Oprócz tego każdy zawodnik otrzyma indywidualny plan treningowy na siłownię i jeśli tylko będzie zainteresowany będzie mógł za darmo korzystać z klubowej siłowni bez ograniczeń.

Ile wynosi składka członkowska? Jakie inne koszta będę musiał ponieść?
Wpisowe wynosi 15 zł, składka członkowska (od następnego miesiąca po wpisowym) wynosi 10 zł. Oczywiście nie trzeba nic płacić na pierwszym treningu. Każdemu dajemy czas na poznanie rugby i podjęcie spokojnej decyzji.
Oprócz tego nie trzeba ponosić żadnych innych kosztów. Do gry w rugby nie używa się żadnych ochraniaczy – wystarczy koszulka, spodenki, płaskie buty i korki, a zimą po prostu cieplejsze ubranie. Rugby to sport masowy – minimum sprzętu, minimum kosztów – maksimum gry i satysfakcji.

Co dalej?
Jeśli zdecydujesz się zostać zawodnikiem RCC będziesz trenować na profesjonalnych obiektach sportowych (murawa, bieżnia, sala, siłownia, mata zapaśnicza) pod wodzą wykwalifikowanych szkoleniowców. Będziesz mógł grać w oficjalnych rozgrywkach ligowych, jeździć na turnieje swojej kategorii wiekowej i mierzyć się z drużynami z całej Polski.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:
e-mail: klub@rcc.czest.pl
tel: +48 510 120 388
Przypominamy, że czas trwania naboru jest ograniczony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *