Ostatni rywal Politechniki

W niedzielę 0 16 w Hali Polonia Politechnika Częstochowa podejmować będzie drużynę KK Bytom. To ostatni rywal, z którym Politechnika nie mierzyła się jeszcze w tym sezonie.

Meczem z Bytomiem Politechnika zakończy zmagania w I rundzie rozgrywek. Rewanże zaczną się zaledwie tydzień później, ale półmetek rozgrywek osiągniemy właśnie w niedzielę wieczorem. „Akademicy” w nowy rok weszli porażką w Chorzowie, ale w meczu z KK Bytom, to drużyna Zbigniewa Mardonia będzie faworytem. W grupie C II ligi każdy może jednak wygrać z każdym, więc aby zdobyć 2 punkty gracze Politechniki muszą być maksymalnie skoncentrowani.

Rotacja bytomian bazuje na siedmiu graczach, a głównym żądłem rywali jest center Marcin Strużyna, który należy do najlepszych strzelców ligi. Pod koszem wsparciem dla Strużyny jest Adam Wilkin. Ten duet w piłki zaopatruje Paweł Mol, który oprócz rozgrywania potrafi także samemu wykańczać akcje. Skład uzupełniają obrońca Dariusz Szumilas oraz dzielący się minutami Marcin Balcerzak, Orest Bury i Jan Pawlak. Największym dylematem trenera Bogusława Mola jest brak zaplecza dla graczy podkoszowych. Wprawdzie Sebastian Kałuża i Sławomir Ćwikła mają odpowiednie warunki fizyczne, to jednak nie są na tyle doświadczonymi graczami, by w razie problemów kolegów z faulami nawiązać równą walkę z Januszem Sośniakiem i Wojciechem Kotlewskim. Brak tego drugiego widoczny był w meczu w Chorzowie. Kotlewski jest jednym z najlepszych graczy ligi w tym sezonie, ale urazy nie zawsze pozwalają mu grać.

Wszystkich kibiców zapraszamy na mecz Politechnika Częstochowska – KK Bytom. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o 16 w Hali Polonia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *