„Bank Informacji”:MLKS Unia Janikowo.

Już w najbliższą środę, 16 maja o godzinie 17:00 w Janikowie drużyna częstochowskiego Rakowa rozegra zaległą kolejkę drugiej ligi z tamtejszą Unią. Oto kilka informacji na temat tego rywala.


MLKS „ Unia” Janikowo- polski klub piłkarski z siedzibą w Janikowie. Został założony w 1958 roku. Jego pełna nazwa to: Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy „ Unia” Janikowo.

Barwy klubowe: biało-niebieskie.

Największe sukcesy Unii Janikowo w historii klubu:

Zajęcie drugiego miejsca w turnieju „ Polska kadra czeka” w 1986 roku.

Awans do IV Ligi w sezonie 1997/1998.

Awans do III Ligi w sezonie 1999/2000.

Zajęcie drugiego miejsca w turnieju „ Polska kadra czeka” w 2000 roku.

Występ w meczu barażowym o wejście do II ligi. Przeciwnikiem była drużyna Stasiak/KSZO Celsa Ostrowiec. Pierwsze spotkanie rozegrane w Janikowie 20 czerwca 2004, zakończyło się bezbramkowym remisem. Rewanż, tydzień później w Ostrowcu Świętokrzyskim, zakończył się porażką 0:2 drużyny z Janikowa. Spotkanie zostało rozegrane w sezonie 2003/2004.

Zajęcie drugiego miejsca w sezonie 2004/2005 w III lidze i zmierzenie się w barażach z trzynastą drużyną drugiej ligi – Piastem Gliwice. W pierwszym spotkaniu Unia wygrała u siebie 2:1, lecz w rewanżu zespół z Gliwic pokonał rywali 1:0 i okazał się lepszy w dwumeczu, dzięki czemu pozostał w drugiej lidze.

Unia Janikowo po raz trzeci zajęła drugie miejsce w tabeli III ligi grupy 2 w sezonie 2005/06 i stoczyła mecz barażowy w walce o II ligę. Przeciwnikiem janikowskiej drużyny była Polonia Bytom. Spotkanie w Janikowie zakończyło się bezbramkowym remisem (0:0), a w Bytomiu Unia Janikowo przegrała 1:0. Jednak w związku z nieprzystąpieniem zespołu Kanii Gostyń do rozgrywek II-ligowych, jej miejsce zajęła właśnie janikowska drużyna, która tym samym po raz pierwszy awansowała do II ligi.

W pierwszym historycznym sezonie w II lidze Unia zajęła spadkowe, 16 miejsce w tabeli. W związku z degradacjami drużyn związanych z aferą korupcyjną ostatecznie Unia rozegrała dwumecz barażowy z drużyną Warty Poznań (która zajęła 2 miejsce w swojej grupie III ligi). Wyniki meczów 1:1 w Poznaniu i 2:2 w Janikowie (na skutek gorszego wyniku na wyjeździe) ostatecznie zadecydowały o spadku Unii do III ligi. Całe zdarzenie miało miejsce w sezonie 2006/2007.

Zdobycie wicemistrzostwa 3 ligi. Unia wchodzi do nowej 2 ligi, grupy zachodniej. Unia była najlepszą drużyną w wiosennej rundzie, miała najlepszy dwumeczowy bilans ze wszystkimi drużynami z tabeli. Udane derby z TKP Elaną Toruń i Kujawiakiem Włocławek.

Kadra MLKS Unii Janikowo na rundę wiosenną sezonu 2009/2010:

Bramkarze: Maciej Buzała (90), Radosław Hołubiec (85).

Obrońcy: Marcin Brzykcy (87), Paweł Ettinger (87), Bartosz Komsta (88), Tomasz Polehojko( 91), Jakub Poznański (88), Maciej Sirko (91), Tomasz Wawrzyniak (90).

Pomocnicy: Grzegorz Brzeziński (89), Marcin Dettlaff (84), Sebastian Hulisz (91), Filip Jagielski (91), Adam Lisiecki (92), Paweł Mądrzejewski (85), Marcin Zaleski (92).

Napastnicy: Mariusz Gawrych (94), Dominik Jelonek (89), Marcin Krzywicki (86), Piotr Nowosielski (88). Łukasz Ślifirczyk (87).

Przybyli:

Radosław Hołubiec – SKS Unia Swarzędz

Grzegorz Brzeziński – SP Zawisza Bydgoszcz

Maciej Buzała – MLKS Unia Janikowo (juniorzy)

Dominik Jelonek – MLKS Unia Janikowo (juniorzy)

Maciej Sirko – MLKS Unia Janikowo (juniorzy)

Tomasz Polehojko – KP Gopło Kruszwica

Marcin Zaleski – SP Zawisza Bydgoszcz

Sztab szkoleniowy:

Trener: Tomasz Mazurkiewicz.

Asystent trenera: Dariusz Zarembski.

Masażysta: Tomasz Dombek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *