Rozmowa z Rafałem Kulą, przedstawicielem Stowarzyszenia Kibiców „Wieczny Raków”

Oto co miał wszystkim do przekazania jeden z przedstawicieli częstochowskich kibiców.


W najbliższym czasie, bo już 30 maja na stadionie odbędzie się wielka, sportowa impreza. Czy mógłbyś coś więcej powiedzieć kibicom o tym wydarzeniu?

– Impreza ta będzie miała charakter „ Drzwi Otwartych” powiązanych z obchodami Dnia Dziecka. Będzie to wszystko o charakterze takim, że każdy kto zawita na Limanowskiego będzie miał wstęp wolny!

Wszystkie imprezy towarzyszące podczas tego dnia będą podzielone na dwa panele. Od godziny 11:00 będzie rozgrywany turniej grup młodzieżowych, częstochowskiego Rakowa i APN-u o nazwie „Mini Mundial”. Oprócz tego zacznie już działać także plac zabaw dla dzieci. Można powiedzieć, że kulminacja zarówno tych dwóch rzeczy będzie około godziny właśnie 11, kiedy to będą już czynne wszystkie inne atrakcje.

Od godziny 14:00 wystartuje natomiast program dla nieco starszych ludzi. Będą w nim zawarte pokazy, koncert oraz konkursy z nagrodami.

O godzinie 17:00 nastąpi chyba największa kulminacja tego dnia i będzie nią mecz Rakowa Częstochowa z Nielbą Wągrowiec. Po zakończeniu spotkania odbędzie się kolejny koncert i zaraz po nim uroczyste zamknięcie „Dni Otwartych”.

Jak duży wpływ ma sytuacja, jaka działa się wcześniej w Rakowie na to co jest teraz i to, że część ludzi po prostu odstrasza przyjście na mecze?

– Można powiedzieć, że nigdy tutaj nie było skoordynowanego działania między kibicami, a zarządem klubu. Nie prowadzono także potencjalnych rozmów, jak zarząd klubu widzi tą współpracę. Dopiero przyjście zarówno Jurka Brzęczka jak i Krzyśka Kołaczyka, którzy wiedzą że klub nie może istnieć bez kibiców.

Tak samo my wiemy, że powinnyśmy się włączyć w odbudowę tego Rakowa.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Paweł Tyszkowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *