Udany debiut naszych Pań!

Dobrze w swoim debiucie zaprezentowały się zawodniczki Rugby Clubu Częstochowa, zdobywając trzecie miejsce w zawodach Touch Rugby, rozegranych przy okazji międzynarodowego turnieju rugby Warsaw 10’s.


Panie rywalizowały w formule touch rugby, czyli odmianie rugby pozbawionej gry w kontakcie. W pierwszym meczu Częstochowianki spotkały się z BBRC Łódź. Mecz miał zacięty przebieg, a o porażce zadecydowało jedno przyłożenie, zdobyte przez łodzianki w końcowej fazie meczu. Kolejnym przeciwnikiem naszych rugbistek były młode reprezentantki Tygrysiątek Sochaczew. Dzięki dobrej grze w obronie i umiejętnemu rozgrywaniu piłki, naszym zawodniczkom udało się wykorzystać atut szybkości grającej na skrzydle Sylwii Gołdy, która zdobyła w ten sposób historyczne przyłożenie dla żeńskiej drużyny Rugby Clubu Częstochowa. Co więcej, naszym zawodniczkom udało utrzymać się prowadzenie do końca meczu, w efekcie czego mogły cieszyć się ze swojego pierwszego zwycięstwa. W ostatnim spotkaniu częstochowianki zmierzyły się z gospodyniami turnieju – Ladies Frogs Warszawa. Mecz obfitował w zaciętą walkę, a żadnej z drużyn nie udało się zdobyć przyłożenia, wobec czego trzecie spotkanie naszych zawodniczek zakończyło się remisem.

Wyniki:
RCC – BBRC 0:1
RCC – Tygrysiątka Sochaczew 1:0
RCC – Ladies Frogs Warszawa 0:0

1. Ladies Frogs Warszawa
2. BBRC Łódź
3. Rugby Club Częstochowa
4. Tygrysiątka Sochaczew

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *