AMP w tenisie ziemnym.

W dniach 6-9 czerwca odbył się w Bytomiu finał Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym. Niestety nie udało się reprezentantkom Akademii im. Jana Długosza obronić tytułu wywalczonego rok temu. Dominika Koćwin i Marta Jeż zajęły 6 miejsce. Na osłodę pozostało zwycięstwo w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych.

Reprezentantki częstochowskiej uczelni rozpoczęły zawody bardzo dobrze, gdyż w fazie grupowej pewnie pokonały Uniwersytet Ekonomiczny z Poznania i Politechnikę Krakowską. W ćwierćfinale trafiły jednak na bardzo silną ekipę AWF Kraków w barwach której występowała między innymi Joanna Sakowicz-Kostecka. Zawodniczka ta znana jest nie tylko na arenie polskiej ale i międzynarodowej. Ma ona za sobą wiele turniejów ATP i była klasyfikowana na 123 miejscu w rankingu najlepszych tenisistek. Nasze zawodniczki podjęły walkę z bardziej utytułowanymi rywalkami. Sakowicz w parze z Justyną Płachtą pokonały nasz debel dopiero w tak zwanym super tie – breaku 11:9, w którym nasze tenisistki miały już piłki meczowe. W drugiej grze Sakowicz pokonała pewnie Dominikę Koćwin i pozostała gra o miejsca 5-8. Tam nasze zawodniczki pokonały ekipę Uniwersytetu Jagielońskiego, jednak w meczu o 5 miejsce przegrały z tenisistkami Uniwersytetu Wrocławskiego.

Trzeba przyznać że turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Mistrzem Polski zostały zawodniczki Akademii im. L. Koźmińskiego z Warszawy. W tej drużynie występowała największa gwiazda rozgrywek Alicja Rosolska, która wraz z Klaudią Jans jest jednym z najlepszych na świecie deblów żeńskich. W finale drużyna z Warszawy pokonała AWF Kraków w barwach której w meczu finałowym zabrakło Joanny Sakowicz-Kosteckiej.

AJD Częstochowa – AWF Kraków 0:2
Marta Jeż/Dominika Koćwin – Joanna Sakowicz – Kostecka/Justyna Płachta 6:3 4:6 9:11
Dominika Koćwin – Joanna Sakowicz – Kostecka 2:6 2:6

Mecze o miejsca 5-8
AJD Częstochowa – Uniwersytet Jagieloński Kraków 2:0
Marta Jeż/Dominika Koćwin – Anna Potyrała/Jolanta Wysokińska 7:5 6:3
Dominika Koćwin – Anna Potyrała 4:6 6:2 10:8