Rozmowa kontrolowana

Prezentujemy państwu wywiad z Adrianem Francem – wychowankiem Częstochowskiego Rakowa. Opowiada o tym co robi na dzień dzisiejszy czyli zabawia publiczność wszelkiego rodzaju sztuczkami freestyle.

1.Proszę opowiedz coś więcej o Freestyle i w jaki sposób wpadliście na pomysł?
Najkrócej mówiąc freestyle football to sztuczki i triki z piłką. Grupa R-Style w składzie Adrian Franc, Marcin Bednarek i Wiktor Gajdos działa od 2006 roku i od tamtej pory uczęszczamy na różnego rodzaju spotkaniach, zawodach i pokazach na terenie całego kraju. Sama przygoda z freestyle zaczęła się w roku 2005 po obejrzeniu filmików grupy LG – Tomka Lebiockiego i Łukasza Psonki, z którymi obecnie się przyjaźnimy i współpracujemy, postanowiliśmy sami spróbować trików i tak to się właśnie zaczęło.

2.Byłeś bramkarzem Rakowa,grasz gdzieś obecnie?

Tak byłem bramkarzem Rakowa, następnie Skry Częstochowa, później nabawiłem się skomplikowanej kontuzji nadgarstka i przez rok nie wchodziłem do bramki, w tej chwili od nowa próbuję swoich sił w drużynie A-klasowej, jednak priorytetem jest dla mnie freestyle football.

3. Czy macie na swoim koncie jakieś sukcesy w sztuczkach piłkarskich?

Co do sukcesów to na pewno 3 miejsce w eliminacjach Red Bull Street Style w Krakowie i awans do najlepszej 16tki polskich eliminacji do Mistrzostw Świata Red Bull Street Style w Warszawie w roku 2009, 4 miejsce w Pucharze Polski Freestyle Football w Olkuszu 2009, 5 miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Freestyle Football w Pyrzycach 2008. Bardzo miło wspominam pierwsze Mistrzostwa Polski w Zawierciu w 2007 roku, gdzie zająłem 8 miejsce.

4. Opowiedz kibicom pokrótce na czym to polega i czy każdy z chętnych może spróbować?

Freestyle football to bardziej złożona wersja zwykłej żonglerki piłką nożną. Jest do dyscyplina bardzo dynamiczna i efektowna, gdzie wykonuje się triki nie tylko nogami, ale również głową, rękoma, skacząc, na siedząco lub na ziemi tzw. ground. Obecnie we freestyle wykorzystuje się elementy z takich dziedzin jak breakdance, footbag czy nawet akrobatyka. Nie są to rozgrywane mecze na boisku, lecz totalna zabawa, gdzie liczy się nie tylko technika i panowanie nad piłką, lecz również kreatywność i styl. Podstawowe triki to ATW (dookoła świata), czy Crossover. Sztuczek i trików z piłką może nauczyć się każdy, wiadomo że na początku nie jest to takie proste, ale z biegiem czasu i systematycznego treningu kolejne triki przychodzą z coraz większą łatwością. Polecam nauki na stronie futbolweb.pl, oraz zapraszam na naszą stronę www.r-style.com.pl.

Rozmawiał: Paweł Tyszkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozmowa kontrolowana

W kolejnym odcinku „Rozmów kontrolowanych” przedstawiamy państwu wywiad z Przemysławem Dubińskim. Nasz gość opowiada jak powstała prowadzona przez niego szkółka bramkarska oraz ocenia formę bramkarzy Częstochowskiej Skry. Dodajmy że w tym klubie pełni funkcję trenera bramkarzy.
Czytaj dalej Rozmowa kontrolowana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *