Pierwszy dzień Finału VII Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych za nami

W sobotę odbył się pierwszy dzień historycznego dla naszej drużyny finału VII Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych Tuszyn – 2010. Skazywane na pożarcie nasze młode zawodniczki zaprezentowały się nadspodziewanie dobrze i z pięcioma punktami wyszły z grupy na pierwszym miejscu.

Pierwszy dzień to zmagania grupowe. Nasze podopieczne trafiły do grupy A w której to za przeciwniczki miały zespoły z Sianowa, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Sieradza. Przed zawodami mówiło się o tym że nasz zespół na ten turniej jedzie po to żeby nabrać doświadczenia i tylko hura optymiści spodziewali się tego co się stało. A mianowicie w pierwszym spotkaniu naszej drużyny w dniu dzisiejszym za przeciwniczki mieliśmy drużynę Victorii SP 2 Sianów. Po świetnej grze oraz wysokiej skuteczności naszej kapitan Marty Di – Giusto (5 trafień) pokonaliśmy nasze przeciwniczki 8:2. Drugi pojedynek to ciężki mecz ze Stilonem Gorzów Wielkopolski który zakończył się podziałem punktów. W trzecim i zarazem decydującym spotkaniu dzisiejszego dnia musieliśmy uzyskać wynik remisowy. W spotkaniu tym zmierzyliśmy się z drużyną ULKS MOSiR Sieradz. Po dwudziestu minutach na tablicy widniał wynik 1:1 i to oznaczało że w nowej historii nasz zespół znalazł się w strefie medalowej i jutrzejsze swoje granie zacznie od meczu półfinałowego w którym zmierzy się z odwiecznym rywalem drużyną KKPK Medyk Konin (2 miejsce w grupie B). W drugiej parze półfinałowej naprzeciw siebie staną drużyny MUKS Praga Warszawa (1 miejsce w grupie B) oraz TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski (2 miejsce w grupie A).

Wyniki sobotnich pojedynków z udziałem naszego zespołu.

Gol Częstochowa : Victoria SP 2 Sianów
Wynik: 8:2
Bramki:
Marta Di – Giusto (5 trafień)
Olga Sulisz (1 trafienie)
Natalia Klyta (1 trafienie)
Małgorzata Mesjasz (1 trafienie)

Gol Częstochowa : Stilon Gorzów Wielkopolski
Wynik: 3:3
Bramki:
Marta Di – Giusto (1 trafienie)
Olga Sulisz (1 trafienie)
Patrycja Tkacz (1 trafienie)

Gol Częstochowa : ULKS MOSiR Sieradz
Wynik: 1:1
Bramka:
Marta Di – Giusto (1 trafienie)

Najlepszą strzelczynią w pierwszym dniu w naszym zespole była zdobywczyni siedmiu trafień Marta Di – Giusto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *