Podsumowanie rundy jesiennej w częstochowskich A-klasach

Poniżej przedstawiamy Państwu krótkie podsumowanie rundy jesiennej w częstochowskich A-klasach.

Zaczynając od grupy I, faworytem rozgrywek były zespoły walczące o awans już w poprzednim sezonie, mianowicie Oksza Łobodno wzmocniona nowym, grającym trenerem Rafałem Staśkiewiczem i Orzeł Kiedrzyn również wzmocniony nowym trenerem Rafałem Kuczerą i doświadczonym bramkarze Piotrem Mrożkiem, do walki miała się włączyć również drużyna Juniora Szarlejki, do której dołączył grający trener Cezary Siwy oraz Tomasz Czok. W górze tabeli to te zespoły walczą o awans do klasy okręgowej, dzieli je jeden punkt, w drodze do „okręgówki” może również namieszać Orkan Rzerzęczyce, który ma zaledwie cztery punkty straty do lidera.

U dołu tabeli w nieciekawej sytuacji znajduje się zespół Piasta Lubojna, który po 14 kolejkach ma zaledwie 2 punkty i zajmuje ostatnie miejsce, nie lepiej spisuje się Metal Rzeki Wielkie, który na swoim koncie zgromadził 5 punktów, następny jest Sokół Wręczyca z 10 punktami, ale nie może być jeszcze pewny utrzymania. Jeśli te zespoły nie poprawią jakości gry, a przede wszystkim wyników, to po rundzie wiosennej, któraś z tych ekip może opuścić A-klasowe grono.

W grupie II częstochowskiej klasy-A od początku rozgrywek faworytem był zespół Sparty Siedlec Duży wzmocniony przed sezonem byłymi zawodnikami Skry Częstochowa – Michałem Hoffmanem, który obecnie jest najlepszym strzelcem zespołu, z siedemnastoma bramkami na swoim koncie oraz Markiem Oziębałą, do drużyny dołączył również nowy trener Mirosław Sieja zastępując na stanowisku Andrzeja Lewandowskiego. Faworyt nie zawiódł jak do tej pory zgromadził na swoim koncie 40 punktów po 14 kolejkach i ma aż 12 punktów przewagi nad drugą w tabeli Wartą Mstów. Po słabym początku sezonu odbudował się zespół Sokoła Olsztyn, który przed rozgrywkami był w gronie faworytów do awansu, zajmuje on obecnie trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów.

W tej grupie ciekawiej jest zaś u dołu tabeli, ponieważ różnica miedzy dziewiątą, a ostatnią drużyną wynosi tylko 5 punktów i zapewne do ostatnich kolejek będzie się rozstrzygać kto spadnie do klasy-B. W tej chwile w najgorszej sytuacji jest Salos Częstochowa, który na koncie ma 8 punktów, nie wiele więcej Orły Kusięta 10 punktów, Alkas Aleksandria punktów 11 a następnie trzy zespoły po 13 punktów, a mianowicie Mała Panew Cynków, Lelovia Lelów i MKS II Myszków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *