Podsumowanie rundy jesiennej w częstochowskiej klasie okręgowej.

Poniżej przedstawiamy Państwu krótkie podsumowanie rundy jesiennej częstochowskiej klasie okręgowej.

Przed sezonem głównymi faworytami do awansu miałby być zespoły MLKS-u Woźniki i Pilicy Koniecpol. Woźniki ze względu na to że od kilku sezonów są w ścisłej czołówce ligi, i zawsze walczą o awans. Pilica Koniecpol ponieważ przed sezonem dokonała ciekawych wzmocnień, do klubu dołączył nowy trener Jarosław Groszek, który wcześniej prowadził Hetmana Włoszczowa, przybyło również dwóch zawodników 3-ligowego MKS-u Myszków, a mianowicie obrońca Marcin Krawczyk oraz napastnik Krzysztof Drobisz, który po 16 kolejkach ma na swoim koncie 11 trafień i jest najlepszym strzelcem swojego zespołu. Pilica w rundzie jesiennej jest nie pokonana i obecnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 42 punktów i ma 4 punkty przewagi nad drugą w tabeli Spartą Lubliniec, 12 punktów nad trzecim Lotem Konopiska, i 13 punktów nad czwartym w tabeli MLKS-em Woźniki. Można się było spodziewać, że w górnej części tabeli oprócz Pilicy i MLKS-u znajdą się zespoły z Lublińca, Konopiski oraz Kamyka.

Pogoń Kamyk przed sezonem sprowadziła Michała Grzybowskiego ze Skry Częstochowa i Grzegorza Kuzioriowicza z KS Częstochowa. Te wzmocnienia miały pomóc zespołowi włączyć się do walki o awans. Jednak Pogoń beznadziejnie rozpoczęła sezon gromadząc po 6 kolejkach zaledwie jeden punkt. Dopiero po zmianie trenera, gdy zespół objął były szkoleniowiec KS Częstochowa – Jacek Maciński drużyna zaczęła wygrywać. Pogoń obecnie zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów i stratą 17 punktów do lidera rozgrywek. Niespodzianką jest wysokie miejsce zajmowane przez beniaminka – Jedność Boronów, ten zespół zajmuje wysokie piąte miejsce z dorobkiem 27 punktów.

Walka o utrzymanie w ,,okręgówce” toczyć będzie się z pewnością do ostatnich kolejek rundy wiosennej. W najgorszej sytuacji znajduje się drużyna Naprzodu Ostrowy, która w 16 kolejkach zgromadziła zaledwie 9 punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W nie lepszej sytuacji znajdują się zespoły Unii Kalety (13 punktów), Polonii Poraj (14 punktów), Lotnika Kościelec (15 punktów), oraz Rakowa II Częstochowa (16 punktów). Pewne utrzymania nie mogą być również zespoły Liswarty Popów (18 punktów), Pogoni Blachownia (19 punktów), i Płomienia Kuźnicy Marianowa (20 punktów). Przypomnę że z klasy okręgowej klasy-A spadają trzy ostatnie zespoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *