Udany rewanż za pierwszą kolejkę

W ramach 10. kolejki spotkań Plus Ligi siatkarze Tytana AZS-u Częstochowa pokonali na wyjeździe podopiecznych Waldemara Wspaniałego. Akademicy pokonali bydgoszczan bez straty seta, rewanżując się tym samym za porażkę w spotkaniu inauguracyjnym Plus Ligi.

Pierwsze fragmenty premierowej odsłony spotkania to wyrównana walka po obu stronach siatki. Na dwupunktowe prowadzenie, popisując się skutecznym serwisem, wyprowadził gości pojedynku częstochowski atakujący Bartosz Janeczek (8:6). Po czasie kolejnymi skutecznymi zagrywkami popisywali się podopieczni Marka Kardosa, co dało im sześciopunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej. W dalszej części partii bydgoszczanie starali się odrobić straty z pierwszych fragmentów seta, ale ostatecznie to akademicy świętowali wygraną w pierwszym secie 25:21 i prowadzenie w meczu 1:0.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się lepiej dla graczy prowadzonych przez Waldemara Wspaniałego (5:2). Częstochowianie jednak nie przestraszyli się mocnego początku w wykonaniu rywali i szybko odrobili straty (6:6). Na pierwszej przerwie technicznej jednym punktem prowadzili bydgoszczanie. Po czasie toczyła się twarda walka z obu stron. Mimo strat akademików w końcowych fragmentach partii, gracze Tytana zdołali dojść rywali i w grze na przewagi pokonali ekipę z Bydgoszczy 27:25. Tym samym częstochowianie prowadzili w spotkaniu 2:0.

Niesieni zwycięstwem w poprzednich partiach akademicy od początku trzeciej odsłony spotkania narzucili ostre tempo gry. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. Bydgoszczanie robili wszystko by nie stracić kontaktu punktowego do podopiecznych Waldemara Wspaniałego. Odrobili część strat (10:8, 16:13). Ostatecznie jednak to gracze Marka Kardosa triumfowali w partii trzeciej (25:23) i w całym spotkaniu 3:0.

MVP spotkania: Fabian Drzyzga

Tytan AZS Częstochowa- Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:21, 27:25, 25:23)

Składy zespołów:
AZS: Gierczyński (13), Nowakowski (11), Murek (12), Drzyzga (3), Janeczek (12), Wiśniewski (8), Dębiec (libero) oraz Hebda i Oczko
Delecta: Lipiński (1), Cerven (2), Szymański (14), Wrona (5), Sopko (8), Siltala (8), Andrzejewski (libero) oraz Masny, Jurkiewicz (2) i Konarski (8)