Żużlowa gala na lodzie w Opolu

Już jutro Opolska gala lodowa, dzisiaj prezentujemy państwu wywiad z członkiem zarządu Stowarzyszenia HAWI RACING TEAM – organizatora Opolskiej Gali Żużla na Lodzie z Piotrem Kumiec.

Czy wszystko już zapięte na ostatni guzik i jakie atrakcje czekają kibiców w tym roku?

– Jest to już siódma edycja gali żużlowej, którą organizujemy. Zdobyte wcześniej doświadczenie ułatwia nam teraz pracę, dlatego wszystkie realizowane działania przebiegają zgodnie z przyjętym planem. Nasza impreza ma wyjątkowy charakter – najważniejszą jej częścią są zawody żużlowe na lodzie, ale przy okazji zawsze staramy się promować inne dyscypliny motorowe i nie tylko. Na przykład oprócz rajdów samochodowych, enduro, czy sportu kartingowego propagujemy także hokej na lodzie. Od samego początku wspieramy chore dzieci, na leczenie których przekazujemy wypracowany dochód z imprezy. Tak też będzie i tym razem.

Jak Pan wspomina poprzednie edycje imprezy, czy coś szczególnego utkwiło w pamięci?

– Pamiętam pierwszą galę, którą organizowaliśmy w 2005 roku. Klasyczny żużel na lodzie był wówczas czymś egzotycznym tym bardziej, że nie było zbyt wielu zawodników jeżdżących po lodzie. Wielu traktowało to jako zimową przygodę i dobrą zabawę niż poważne ściganie się. Teraz po kilku latach wiele się zmieniło. Wytworzyła się spora grupa żużlowców, którzy specjalnie przygotowują się do lodowych zawodów. W Polsce jest już rozgrywanych kilka turniejów żużlowych, w których występują także byli żużlowcy, jak Mirek Kowalik, czy Jacek Krzyżaniak. Obserwujemy, że na przestrzeni ostatnich 5 lat poziom sportowy lodowego ścigania bardzo się podniósł. Teraz żużlowcy ambitnie walczą o każdy centymetr lodowej tafli, byleby tylko być z przodu. Często widzimy jak po starcie przy dojeździe do pierwszego wirażu w ruch idą „łokcie”, zupełnie jak na klasycznych torach, co szczególnie bardzo podoba się publiczności.

Jakie imprezy towarzyszące czekają na kibiców w sobotę?

– Bezpośrednio przed imprezą zaprezentują się najmłodsze grupy hokejowe opolskiego Orlika, które przeprowadzą pokazowy trening. Później taflę opanują modele zdalnie sterowane. W dalszej części zaprezentują się quadowcy, kartingowcy i endurowcy. Mocnym akcentem przed zawodami żużlowymi będzie pokazowy przejazd samochodu rajdowego oraz wyścig rozegrany na zasadach sportu żużlowego, gdzie rywalizować ze sobą będą kierowcy dosiadający quad, motocykl crossowy, gokart oraz motocykl żużlowy. Miłośnicy sportów motorowych z całą pewnością będą usatysfakcjonowani tym, co zobaczą.

W kilku słowach prosiłbym o zaproszenie kibiców na sobotnią imprezę tych którzy są niezdecydowani jeszcze odwiedzić lodowisko Toropol w Opolu?

– Opolska Gala Żużla na Lodzie, mająca charakter widowiskowo-sportowy, od lat cieszy się dużą popularnością. W roku ubiegłym został rozegrany po raz pierwszy mecz żużlowy, w którym spotkały się drużyny zielonogórskiego Falubazu oraz Lodowego Teamu Polska, złożonego z żużlowców z różnych klubów. Wówczas na trybunach opolskiego Toropolu pojawiła się duża grupa fanów z grodu Bahusa, żywiołowo dopingująca swoich ulubieńców. Teraz proponujemy formułę trójmeczu, co jest czymś dotąd nie spotykanym. Po meczu odbędą się dodatkowe biegi o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego oraz nagrody Prezydenta Miasta Opola. Zainteresowanie jest olbrzymie – wiemy, że do Opola wybierają się kibice z Torunia, Zielonej Góry, Leszna, Częstochowy, Wrocławia, Rybnika i Tarnowa. Na trybunach będziemy także gościć przedstawicieli drużynowego mistrza Czech Grepl PDK Mseno. Szykuje się na prawdę doskonałe widowisko! Widownia ma ograniczoną pojemność, więc kto się spóźni z podjęciem decyzji o udziale w naszej imprezie może mieć kłopot z nabyciem biletu. Z tego powodu zachęcam do jak najszybszego zaopatrzenia się w wejściówkę, którą można nabyć w przedsprzedaży prowadzonej w wybranych punktach w Opolu.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Paweł Tyszkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *