Juniorzy Rakowa lepsi od Gwarka.

Juniorzy młodsi Rakowa pokonali w meczu sparingowym Gwarek Zabrze 4:1. Z przebiegu gry zadowolony był po spotkaniu trener odpowiedzialny za tą grupę – Dawid Jankowski. – Drużyna robi postępy – chwalił swój zespół szkoleniowiec.


Juniorzy młodsi z rocznika 1995, to obecnie najliczniejsza grupa młodzieżowa w Rakowie. W treningach tej drużyny bierze udział trzydziestu siedmiu zawodników. Z tego grona, trener Dawid Jankowski wybrał na mecz z występującym w makroregionie śląskim Gwarkiem Zabrze siedemnastoosobową kadrę. – Ci zawodnicy w trakcie ostatnich treningów spisywali się najlepiej, co zresztą udokumentowali dobrą grą przeciwko Gwarkowi. Postawa tych piłkarzy, to zresztą zasługa całej tej grupy, bo dzięki rywalizacji każdy podnosi swoje umiejętności – uważa Jankowski.

Dla zespołu prowadzonego przez Jankowskiego, sparing z Gwarkiem był jednym najpoważniejszych sprawdzianów rozegranych przed rozgrywkami ligowymi. Drużyna z Zabrza należy bowiem do czołowych polskich ośrodków szkolących młodzież. Tym bardziej miło nam poinformować, że młodzi zawodnicy Rakowa, rozbili rywala 4:1, dominując niemal w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. – Po serii meczów sparingowych, spotkanie z Gwarkiem było dla nas egzaminem z dotychczasowej pracy, który wypadł pozytywnie. Drużyna zrobiła postęp zwłaszcza jeśli chodzi o grę taktyczną i dojrzałość piłkarską. Mogliśmy pokusić się także o kolejne bramki, ale zabrakło nam spokoju i cierpliwości – ocenił Jankowski.

Tego samego dnia, spotkanie kontrolne z Gwarkiem Zabrze rozegrali także juniorzy starsi Rakowa. Zespół prowadzony przez Dawida Krzętowskiego przegrał z rówieśnikami z Zabrza 1:4. – Z przekroju całego meczu Gwarek był od nas lepszą drużyną – podsumował Krzętowski. – Dwie bramki straciliśmy po ewidentnych błędach. My także stworzyliśmy sobie kilka okazji do zdobycia goli, ale niestety nie udało się ich wykorzystać. Dla mnie bardzo ważne jest, że ta grupa zawodników cały czas robi postępy. Takie mecze, jak ten z Gwarkiem są nam bardzo potrzebne, chcąc rywalizować na najwyższym poziomie – kończy szkoleniowiec.

RAKÓW (junior młodszy 95) – GWAREK ZABRZE 4:1 (1:0)
1:0 Skowronek
2:0 Woźniak
3:0 Swatek
3:1
4:1 Swatek

RAKÓW (junior młodszy 95): Zybura – Płatkowski, Mickiewicz, Wiśniewski, Krupa, Woźniak, Barzak, Kierat, Marchewka, Hak, Skowronek, Świąć, Głąb, Swatek, Socha, Żurawski.

RAKÓW (junior starszy 94) – GWAREK ZABRZE 1:4 (0:3)
0:1
0:2
0:3
1:3 Czyż
1:4

RAKÓW (junior starszy 94): B. Borek (46. Zieliński), Porębiński (46. Jabłko), Jelonek (75. Szewczyk), D. Borek (82. Tomczyk), Szymański, Krajza (80. Beleć), Jasiurski, Wyrzykowski (60. Karasiński), Mońka (55. Kubiak), Buczkowski (70. Nowak), Czyż (85. Lara).

zródło:/rksrakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *