Nie było taryfy ulgowej

W pierwszym tegorocznym sparingu rozegranym na sztucznym boisku w Myślenicach, rugbiści ekstraligowej Juvenii nie pozostawili złudzeń naszym zawodnikom i po dość jednostronnym meczu wygrali 17:2 (wynik w przyłożeniach)

Mecz od początku przebiegał pod dyktando krakowskich „smoków”. Goście nie popełniali zbyt wielu błędów, pewnie utrzymywali się przy piłce i czy to wiążąc maula czy poprzez szybkie akcje tyłów raz po raz niebezpiecznie zbliżali się do pola punktowego RCC.

Szczególnie zabójcza okazała się gra formacji ataku Juvenii i wielokrotnie zbyt łatwe przechodzenie pierwszej strefy obrony częstochowian. W tej sytuacji wiele pracy miał pilnujący tyłów Krzysztof Masalski. Młody zawodnik RCC zagrał świetny mecz i wielokrotnie w sytuacji 1 na 1 zatrzymywał bardzo szybkich rywali, co nie zmienia faktu, że ci skutecznie oddawali piłkę na kontakcie i tak czy inaczej docierali na pole punktowe.

Poza grą Krzysztofa Masalskiego, warto wspomnieć o skutecznej grze częstochowskiego młyna w stałych fragmentach. Z pomocą Marka Odolińskiego udało się wygrać wiele autów, ustać własne młyn (po raz pierwszy w starciach z Juvenią pchane), a nawet „zabrać” jedną piłkę przeciwnikom po skręceniu formacji.

Zawodnikiem, który w największym stopniu decydował o obliczu gry i za którym czasem nie nadążali nawet koledzy z drużyny był autor czterech przyłożeń dla Juvenii – reprezentacyjny łącznik młyna Konrad Jarosz, nie bez powodu uważany przez wielu za najlepszego w kraju na tej pozycji.

Najlepsza w wykonaniu naszej drużyny była ostatnia tercja (grano 3 x 25 min.) kiedy miejsce miały oba przyłożenia RCC. To dobry prognostyk i świadectwo solidnie przepracowanej zimy. Pierwsze punkty padły po krótkim kopie nad przeciwnikiem około 15 metrów od pola punktowego i doścignięciu piłki na polu punktowym przez Michała Krzypkowskiego, natomiast drugie zdobył Maciej Gnych który popisał się efektownym rajdem po wygranym przez kolegów aucie i dograniu piłki do ataku.

Dużo gorzej wyglądała na tle przeciwnika gra otwarta, a w szczególności obrona, zarówno w zakresie organizacji jak i techniki indywidualnej. Poprawa tych elementów wydaje się być w tym momencie kluczowa dla RCC.

Kolejny sparing nasi zawodnicy rozegrają 19 marca w Częstochowie. Przeciwnikiem będzie Pogoń Siedlce.

Juvenia Kraków – Rugby Club Częstochowa 17:2 (5:0;7:0;5:2)
Punkty dla RCC: Krzypkowski 5 (1P), Gnych 5 (1P)
RCC:
Królak (Sosnowski), Odoliński, Weżgowiec (Balsam), Sterna (Fikus), Jakubczak, Alexander, Skowron, Krzypkowski – Nowak – Mitek, Konefał (Knurzyński), Biernat (Ociepa), Rokosz, Gnych (Szczerba) – Masalski
MN, Biuro Prasowe RCC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *