Przyszłość Rakowa Częstochowa, czyli krok po kroku…

W czwartek w Sali konferencyjnej Centrum Leczenia Chorób Kości i Stawów PST w Częstochowie odbyła się konferencja prasowa otwierająca rundę wiosenną sezonu 2010/2011.


Uczestnikami konferencji byli : Krzysztof Kołaczyk, sternik częstochowskiego Rakowa, Jerzy Brzęczek, szkoleniowiec pierwszej drużyny Rakowa Częstochowa, Rafał Kula, przedstawiciel Stowarzyszenia „Wieczny Raków
oraz „asy” częstochowskiej drużyny, którzy w nadchodzącej rundzie wiosennej będą na pewno stanowili o sile Rakowa Częstochowa: Artur Lenartowski, Łukasz Brondel oraz Dawid Świerk.

Nad sprawnym przebiegiem całej konferencji prasowej czuwał Filip Adamus. Wszystko odbyło się z udziałem przedstawicieli prasy, radia i telewizji.
Całość została podzielona na sześć punktów z których każdy był szczegółowo omawiany.

Na początek wszyscy zgromadzeni goście mogli się zapoznać z aktualną sytuacją finansowo – organizacyjną, jaką naświetlił wszystkim prezes Rakowa, Krzysztof Kołaczyk. Szef klubu mówił o tym, że udało się zbudować fajną i młodą drużynę. Wspomniał, że miniony rok 201 można uznać za sukces, ponieważ dług Rakowa nie pogłębił się.

Przedstawił także dwie nowe osoby, które podczas ostatniego Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego weszły do zarządu Rakowa, czyli Panowie Wiesław Fajer, sponsor klubu i właściciel firmy „Fa – Metal oraz Rafał Niewmierzycki również sponsor Rakowa i współudziałowiec częstochowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego „Egomedica”.

We wtorek, 15 marca w częstochowskim magistracie mają zapaść ostateczne decyzje o tym, czy zostanie anulowany dług Rakowa wobec tej instytucji za 2009 rok. Wszystko to będzie bardzo ważne patrząc w kontekście najbliższej przyszłości Rakowa.

Sternik Rakowa przypomniał także o zaawansowanych planach powołania do życia Sportowej Spółki Akcyjnej, która ma rozpocząć działalność 1 lipca br..

Po tym o głos został poproszony trener Rakowa Częstochowa, Jerzy Brzęczek. Szkoleniowiec podsumował zimowy okres przygotowawczy. Podkreślił, że jest bardzo zadowolony z powrotu do drużyny po ciężkiej kontuzji, Artura Lenartowskiego. Pytany o plany sportowe, wspomniał o planach awansu do pierwszej ligi w ciągu dwóch najbliższych lat, mając w składzie tych zawodników oraz innych graczy z okręgu częstochowskiego. „Wszystko to przy funkcjonowaniu klubu na zdrowych zasadach i przy pomocy sponsorów”- powiedział trener Rakowa.

Na zakończenie podsumowanie minionego roku przedstawił Rafał Kula, przedstawiciel Stowarzyszenie „Wieczny Raków”. Mówił o tym, że wielkim „ strzale w dziesiątkę” okazało się wprowadzenie na stadion Rakowa Centrum Twórczego Rozwoju „Kangurek”. Podkreślił, że wszyscy kibice przybywający na stadion Rakowa bardzo pozytywnie się wypowiadali o tym pomyśle, sami delegaci i obserwatorzy z piłkarskiej centrali natomiast przedstawiali pomysł Rakowa na spotkaniach różnego rodzaju wydziałów. Rafał Kula podkreślił także o tym, że fani Rakowa Częstochowa są postrzegani za wzór wśród innych środowisk.

Przedstawiciel kibiców mówił także o kontynuowaniu w nadchodzącym roku akcji wspomnianego „Kangurka” oraz ”Czerwono – niebieski konwój” oraz ”Czerwono – niebieskie okolice”. Odbędą się także „Drzwi Otwarte Rakowa Częstochowa”, impreza podobna do tej, która odbyła się w ubiegłym roku podczas spotkania częstochowian z Nielbą Wągrowiec.

Na zakończenie konferencji prasowej, poruszone zostały kwestie marketingowe. Poinformowano o cenach biletów, które się nie zmienią. Będą kosztowały: 10 złotych (normalny) oraz 7 złotych (ulgowy). Kobiety nadal będą mieć wstęp wolny. Podano także do wiadomości wstępny plan obchodów 90- lecia Rakowa Częstochowa.

Podczas jednego z letnich miesięcy ma się odbyć na obiektach częstochowskiego Rakowa Międzynarodowy Turniej Juniorów. Wszystkie szczegóły związane z innymi imprezami świętowania jubileuszu tego zasłużonego klubu są obecnie „dogrywane”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *