Prestiżowe zawody juniorów w Częstochowie

W sobotę, 9 kwietnia na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego odbędzie się półfinał Mistrzostw Polski Juniorów w rugby siedmioosobowym. Stawką tych zawodów będą cztery miejsca w czerwcowym finale.

W częstochowskim półfinale zagra dziewięć drużyn, podzielonych na trzy grupy. Zwycięzcy grup, oraz najlepsza ekipa z drugiego miejsca między sobą będą walczyć o zwycięstwo w częstochowskim półfinale, a także otrzymają prawo gry o medale w turnieju finałowym. Tytułu mistrza Polski bronią Czarni Pruszcz Gdański, którzy w zeszłorocznym finale pokonali AZS AWF Warszawa.

Przygotowania do turnieju pod kątem organizacyjnym trwają w naszym klubie już od kilku tygodni, a właśnie teraz wkroczyły w decydującą fazę. Chcemy, żeby te zawody wypadły jeszcze bardziej okazale niż ostatnie ligowe mecze, czy turniej „siódemek” z 2008 roku – mówi odpowiedzialny za organizację zawodów Jakub Mitek.

Nie próżnują także juniorzy, którzy choć nie będą faworytami do awansu, to na pewno ambitnie celują w miejsce w pierwszej czwórce. Mocno przepracowana zima, doświadczenie zdobyte w poprzednim sezonie, a także wiele meczy rozegranych w 2010 roku bez wątpienia zaprocentuje dojrzalszą grą w wykonaniu naszych zawodników.
Już dziś zapraszamy na półfinał Mistrzostw Polski Juniorów w rugby siedmioosobowym w którym:
• wystąpi 9 drużyn,
• na boisku pojawi się ponad 100 zawodników,
• odbędzie się 17 meczy,
• przeprowadzony zostanie konkurs z ciekawymi nagrodami
• każdy kibic będzie miał możliwość zjeść ciepłe danie z grilla

Zawody odbędą się w dniu 9.04.2011 (sobota), w godzinach 11:00 – 16:00 na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego.
Uczestnicy turnieju:

AZS AWF Warszawa
Biało Czarni Nowy Sącz
Budowlani Lublin
Budowlani Łódź
Czarni w Bytomiu
Orkan Sochaczew
Pogoń Siedlce
Rugby Club Częstochowa
Skra Warszawa
Turniej odbędzie się przy finansowym wsparciu Miasta Częstochowy.
MN, Biuro Prasowe RCC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *