Sprawozdanie z Międzynarodowego turnieju Presov Open Słowacja

W miniony weekend na Słowacji odbył się Międzynarodowy turniej Presov Open. W turnieju tym wystartowało około 150 zawodników z: Białorusi, Czech, Litwy, Słowacji, Polski. Częstochowską Akademię Taekwon-do AJD reprezentowało 8 zawodników: seniorzy: Kamil Klimaszewski, Tomasz Góra, Marek Matczak, Maciej Janowski, kadeci: Dawid Koperniak, Bartosz Majewski, Karolina Kuligowska, Paulina Kuligowska

Start można zaliczyć do udanych. Kamil Klimaszewski, który wrócił na matę po długiej przerwie w startach z powodu poważnej kontuzji, potwierdził swoją klasę. Bez sprzecznie zwyciężył pokonują w eliminacjach rywala za rywalem układy indywidualne, ostatecznie pokonując w finale swojego kolegę klubowego Tomasza Górę. W walkach zawodnicy walczyli w systemie każdy z każdym, zatem każdy z nich musiał stoczyć po kilka pojedynków. W licznie obsadzonej kategorii do 71 kg obawa o odnowienie kontuzji sprawiła, że Kamil zajął „tylko” 2 miejsce. Tomasz Góra wystartował w wyższej kategorii wagowej niż zwykle, co nie przeszkodziło mu zająć 3 miejsce w walkach do 63 kg. Nie źle poszło Markowi Matczakowi, był drugi w walkach do 63 kg juniorów. W testach siły wystartowało 9 zawodników. Maciej Janowski pokonał Kamila zdobywając 6 pkt, jednak nie wystarczyło to by pokonać Białorusina. Na zauważenie zasługuje występ Karoliny Kuligowskiej, która w swoim debiutanckim występie zajęła 3 miejsce w układach kadetów.

Karolina Kuligowska III-ce układy dzieci 7-8 kup

Na zdjęciu medaliści testów siły 2 m-ce Maciej Janowski, 3 m-ce Kamil Klimaszewski