Mistrz przyjeżdża pod Jasną Górę

Wielkimi krokami zbliża się sezon żużlowy. W najbliższą niedzielę bowiem częstochowski Włókniarz, w ramach 1. kolejki Speedway Ekstraligi, podejmie na swoim terenie mistrza Polski – Unię Leszno.


W porównaniu do ubiegłego sezonu drużyna „Byków” nie dokonała zbyt wielu zmian kadrowych. Karierę zakończył wieloletni lider Unii – Leigh Adams. W jego miejsce działacze sprowadzili Adama Skórnickiego, co na pewno nie jest zbyt dużym wzmocnieniem. Barw klubowych nie zmienili za to Jarosław Hampel czy Janusz Kołodziej. Ponadto do macierzystego zespołu powrócił Przemysław Pawlicki, który w sezonie 2010 zdobywał punkty dla Stali Gorzów. Oprócz „Kangura” leszczyńską ekipę opuścili: Adam Shields (WTS Sparta Wrocław), Mateusz Łukaszewski (KMŻ Lublin), Damian Michalski (Orzeł Łódź), a także Ryan Sedgmen, który nie znalazł sobie pracodawcy.

Sporo zmian w składzie zaszło z kolei w ekipie „Lwów”. Z powodu problemów finansowych do Unibaxu Toruń wypożyczony został Rune Holta. Pałeczkę po Norwegu z polskim paszportem mają przejąć bracia Grigorij i Artiom Łagutowie, którzy do tej pory spisują się najlepiej z całej „biało-zielonej” kadry. Poza tym z ekipy spod Jasnej Góry odeszli Lewis Bridger (Start Gniezno), Krzysztof Słaboń (PSŻ Poznań), Jonas Davidsson (Stelmet Falubaz Zielona Góra) oraz Borys Miturski (KSŻ Krosno). Pozostał natomiast Rafał Szombierski, który dzięki swojej widowiskowej i skutecznej jeździe przyciągnął uwagę częstochowskich kibiców. A oprócz braci Łagutów częstochowscy włodarze pozyskali: Daniela Nermaka, Patricka Hougaarda i Marcela Kajzera. Włókniarze dokonali zmian również w sztabie szkoleniowym. Tym razem drużynę samodzielnie poprowadzi menadżer Jarosław Dymek. Współpracować z nim będą Wiktor Jastrzęski i Andrzej Puczyński, którzy zajmą się szkoleniem juniorów.

Odnośnie spotkania, zdecydowanym faworytem jest leszczyńska Unia. Wśród „Byków” brylować powinni aktualny wicemistrz świata – Jarosław Hampel – i świeżo upieczony uczestnik cyklu Grand Prix Janusz Kołodziej. To głównie dzięki nim i Leigh Adamsowi leszczynianie zawdzięczają zdobycie przez Unię tytułu mistrza Polski w ubiegłym roku. O sile gości powinni stanowić też walczący do ostatnich metrów Troy Batchelor oraz Damian Baliński. O dziwo w awizowanym zestawieniu nie ma jednego z najlepszych polskich juniorów – Przemysława Pawlickiego. Młodzieżowy duet tworzyć będą Sławomir i Tobiasz Musielakowie.

Siła naszej ekipy w dużej mierze opierać się będzie na braciach Łagutach. Swoją wartość pokazali podczas bydgoskiego Kryterium Asów, w którym byli blisko zajęcia miejsc na podium. Jednakże przeszkodziły im w tym problemy sprzętowe. Kibice z pewnością zastanawiają się jak pojedzie Rafał Szombierski. Popularny „Szumina” udanie prezentuje się w jazdach treningowych, ale nie wystąpił w żadnym rozegranym dotychczas spotkaniu sparingowym. Mocnym punktem zespołu może być też Peter Karlsson. Szwed w tym sezonie notuje świetne występy na Wyspach Brytyjskich. Swoje punkty powinien dorzucić również Daniel Nermark, który z zawodów na zawody spisuje się coraz lepiej. Podstawowym juniorem „Lwów” będzie Artur Czaja, który odniósł całkiem przyzwoite występy w sparingach ze Startem Gniezno oraz RKM ROW Rybnik. Skład uzupełni ktoś z dwójki: Marcel Kajzer bądź Marcin Bubel.

Czy Włókniarz Częstochowa powstrzyma na swoim terenie złotych medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski sprzed roku? O tym przekonamy się już w niedzielę. Początek meczu o godzinie 16:00. Obecność obowiązkowa!

Awizowane składy:

Unia Leszno:
1. Jarosław Hampel
2. Jurica Pavlic
3. Janusz Kołodziej
4. Damian Baliński
5. Troy Batchelor
6. Sławomir Musielak

Włókniarz Częstochowa:
9. Artem Laguta
10. Grigorij Laguta
11. Rafał Szombierski
12. Daniel Nermark
13. Peter Karlsson
14. Artur Czaja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *